Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pieniądze dla szpitala i pogotowia

Wsparcie finansowe na walkę z koronawirusem trafi do 27 podmiotów medycznych w naszym regionie, także do cieszyńskich placówek.

W województwie śląskim podzielono 123 mln zł na walkę z COVID-19. 105 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (który finansowany jest z funduszy Unii Europejskiej - o tych pieniądzach pisaliśmy tutaj - LINK). 12 mln zł to środki z budżetu państwa. Natomiast 6 mln zł to wkład beneficjentów.

Wśród placówek do których trafi wsparcie jest ZZOZ w Cieszynie -  6 775 000 zł  mln zł oraz Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe2,7 mln zł. Co warto podkreslić, każdy z beneficjentów musi zapewnić 15% wkładu własnego. W przypadku cieszyńskiego Szpitala to  1 195 000 zł - dzięki hojności licznych instytucji i podmiotów gospodarczych trwa zbiórka na ten cel, czyli zabezpieczenie wkładu własnego do tego projektu - poinformowł  Adam Śliż Z-ca Dyrektora ds. techniczno-gospodarczych Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie.

Środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup wyposażenia, modernizację infrastruktury szpitalnej, środki ochrony osobistej, środki dezynfekcyjne i urządzenia do dezynfekcji, materiały do diagnostyki niezbędne do leczenia pacjentów w stanie nagłego zagrożenia życia wynikającego z zaostrzenia choroby COVID-19 oraz pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-14 20:45:25
krzysztof.nn: "Wojewódzcy konsultanci medyczni dostali zakaz od resortu zdrowia wydawania samodzielnych opinii na tematy ws. sytuacji epidemiologicznej, zagrożeń dla kadry medycznej i sposobów zabezpieczenia przed zakażaniem. - Zaprotestowałem, bo uważam się za przyzwoitego człowieka. Mam wiedzę popartą doświadczeniem i nie będzie mi żadna wiceminister ograniczała wypowiadania się w sprawach zawodowych, związane z troską o zdrowie obywateli - mówi prof. Krzysztof Simon."
2020-04-14 20:45:51
krzysztof.nn: "Koronawirus w Polsce. Profesor Krzysztof Simon: robimy masę błędów Ordynator wrocławskiego oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego uważa, że państwo mogło lepiej przygotować się do epidemii koronawirusa. - Może premier Mateusz Morawiecki był dezinformowany przez podległe mu służby. Od kilku lat funkcjonuje w Polsce propaganda sukcesu. Robimy masę błędów. Potem nie ma nikogo do przyznania się do błędu - twierdzi."
2020-04-14 20:46:08
krzysztof.nn: "Lekarz zauważa, że w kraju nie było odpowiedniej liczby maseczek, a ich sprzedaż przez Agencję Rezerw Materiałowych nazywa "skandalem". "Absurdem" określa zakaz wchodzenia do lasów i wlepianie za to mandatów, jeśli stosuje się do procedur. - Żadnego grillowania i picia pod budką z piwem. Nie czas też na zbiorowy wysiłek fizyczny na powietrzu - wymienia profesor Simon."
2020-04-14 20:46:38
krzysztof.nn: "Według eksperta sytuacja w służbie zdrowia w ostatnich latach poprawiła się. Zaznacza jednak, że szczyt epidemii jest przed nami. - Najgorsze czeka nas na przełomie kwietnia i maja. Pytanie, czy wówczas wystarczy łóżek, respiratorów i sprzętu dla wszystkich chorych? Obawiam się, że będziemy musieli wybierać, kogo leczyć, a komu dać umrzeć - przewiduje. "
2020-04-14 20:48:20
krzysztof.nn: gówniarzeria nie rozumie, co tak naprawdę oznacza termin "propaganda sukcesu" - nie szkodzi, niedługo się na własnej albo swych bliskich skórze przekonają jak działa ten wirus bolszewickiej zarazy rozsiewany przez PiS
2020-04-14 21:04:56
politykier: Od kilku lat funkcjonuje w Polsce propaganda sukcesu.... Lat? Raczej Dekad!
2020-04-14 21:08:30
politykier: Uzupełniana przez pedagogikę wstydu...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: