Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pięciu nowych policjantów z Cieszyna złożyło ślubowanie

Jak poinformowali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, w piątek (26.07.2019) w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 106 nowych policjantów. Wśród nowych funkcjonariuszy znalazło się pięciu mundurowych z cieszyńskiej komendy. Teraz czeka ich wspólne szkolenie i 3-miesięczny okres adaptacji w oddziałach prewencji. Następnie młodzi mundurowi trafią do jednostek, do których zostali przydzieleni.

Łącznie w Policji w całej Polsce służbę pełni ponad 100.000 funkcjonariuszy, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. Wciąż prowadzone są nabory – chcąc zostać policjantem, należy m.in. posiadać nieposzlakowaną opinię, korzystać z pełni praw publicznych, czy też podczas testów udowodnić, że kandydat ma odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pracy w formacjach uzbrojonych. Policjanci, którzy złożyli ślubowanie, oprócz tego musieli pozytywnie przejść przez test wiedzy ogólnej, test sprawności fizycznej i badania psychologicznej, oraz przez badania komisji lekarskiej.

Część kwalifikacyjna to jednak nie koniec drogo młodych funkcjonariuszy. Teraz czeka ich półroczne szkolenie, okres adaptacji, a następnie praca w odpowiednich jednostkach – pięciu funkcjonariuszy zostało przydzielonych do jednostek z powiatu cieszyńskiego.

- Śląski garnizon policji z dniem 16 lipca powiększył się o 111 nowych stróżów prawa, z których dzisiaj 106 złożyło uroczyste ślubowanie. Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, z udziałem Kompanii Honorowej i Orkiestry KWP w Katowicach. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński. W uroczystości uczestniczyli między innymi: Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk, Naczelnik Zarządu w Katowicach CBŚP mł. insp. Łukasz Fołta, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Andrzej Szczeponek, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM w Katowicach Mirosław Cygan, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafał Stanek, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. śląskiego asp. sztab. Jacek Bryła, Kapelan śląskiej Policji ks. Adam Wycisk i kadra kierownicza śląskiego garnizonu Policji – relacjonują policjanci.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

29
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-30 11:23:16
krzysztof.mm: policjanci ślubują prezesowi i Panu Bogu, ksiądz kapelan na tłustym etacie kropi ich wodą święconą - a tymczasem bolszewicka władza kolejny raz pokazała f u c k a suwerenowi, wybrana głosami ledwie nieco ponad 18% uprawnionych obywateli śmieje się wszystkim w twarz, lekceważy sądy i ich wyroki, bezczelnie obnosi się ze swymi oszustwami - uzbrojona w policję, wojsko i służby specjalne, grasująca jak stado szczurów w spichlerzu na setkach miliardów publicznych pieniędzy, uwierzyła we własną bezkarność i boską moc - no zobaczymy
2019-07-30 12:15:49
darios: Życzę im powodzenia i wytrwałosci bo będzie im potrzebne żal mi ich ze przyszło im pracować w takich czasach.
2019-07-30 14:13:19
donekT: krzysztof-Q rota przysięgi nie zawiera odniesień do żadnego "prezesa", natomiast zwrot do Boga, szerzej nieokreślonej Istoty Wyższej ma charakter indywidualny. krzysztof-Q IGNORANCIE, w wyborach biorą udział wszyscy obywatele, nawet brak udziału w głosowaniu jest wyrażeniem stanowiska w sprawie. krzysztof-Q te grasujące w spichlerzu szczury co do rodzaju, Tobie krzysztof-Q nie przeszkadzają, dla Ciebie problematyczna jest tylko ich sierść, a nie to, czego się dopuszczają. PS Szkoda narybku, narażonego na kontakt z krzysztof.mm... Jednego z czołowych apologetów POPiSu.
2019-07-30 14:53:03
krzysztof.mm: w Białymstoku PiS-owskie bojówki katują uczestników Marszu Równości, w Częstochowie ochroniarz pobił kobietę, bo nie podobał się mu jej kolorowy sweter, w Warszawie władza pluje w twarz wszystkim obywatelom, a prokuratura umarza śledztwo przeciw nagranym na video faszystom - oto obraz Dojnej Zmiany po 4 latach jej rządów, bardzo b r z y d k i obraz
2019-07-30 15:14:05
donekT: krzysztof-Q kim był przemilczany przez media 26-letni nożownik, który, jak się okazało, ze względów "politycznych" dopuścił się zamordowania Pawła, 37-letniego pracownika tramwajów. Jak podaje stołeczna policja, doszło do awantury pomiędzy 26-latkiem a 37-letnim pracownikiem Tramwajów Warszawskich. Chwilę później ostra wymiana zdań przerodziła się w szarpaninę. No krzysztof-Q, co było motywem działania Adriana Cz.????? Nożownik zaatakował tramwajarza w Warszawie. Bo poszło o katastrofę smoleńską a zabity miał "niepostępowe" poglądy //https://wiadomosci.wp.pl/atak-na-pracownika-tramwajow-nie-zyje-37-latek-6223846251726977a// krzysztof-Q, a jakimi motywami kierował się ów śmiertelnie chory (ponoć tylko na nowotwór) BYŁY UBEK (Milicjant), który w 2010 w Łodzi dokonał ataku na siedzibę PiSu??? Jak sam stwierdził, chciał dokonać egzekucji Kaczyńskiego, zamiast którego pod lufą znalazł się ktoś inny. Krzycząc, że nienawidzi Jarosława Kaczyńskiego i PiS, 62-latek z Częstochowy zastrzelił Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS, i ciężko ranił nożem Pawła Kowalskiego, pracownika biura. //https://www.tvn24.pl/raporty/mord-polityczny-w-biurze-pis,311//krzysztof-Q & co?
2019-07-30 15:17:17
donekT: krzysztof-Q W końcu jak na postępowym zachodzie (np. Francja) służby mundurowe rozprawiają się z pokojowymi demonstrantami (żółte kamizelki), a jak sytuacja pod tym względem wygląda w rzekomo zacofanej Polsce? PS krzysztof-Q co ustawka w Białymstoku mogła kzysztof-Q politycznie przykryć? Nad czym pracowano w sejmie?
2019-07-30 17:28:31
jasper: doneczkuT-Q, czy Twoj orgazmiczny stan wynika stad, ze sztab propagandy PiS ( Putin) podniosl Ci stawke ?
2019-07-30 17:29:29
pogromca ciemnoty: Tymczasem w Bielsku Białej 12-letnia dziewczynka urodziła dziecko. Dopóki rządy będzie sprawował kościół katolicki wraz z faszystowskim prawactwem możemy zapomnieć o edukacji seksualnej w szkołach.
2019-07-30 17:57:14
donekT: krzewiciel ciemnoty, sugerujesz jakoby to KK miał związek z poczęciem dziecka? W jaki sposób? Przecież KK to korporacja, a nie osoba fizyczna. A co rozumiesz przez pojęcie "faszystowskie prawactwo"?
2019-07-30 18:07:14
donekT: jasper-Q co z Twoim wolontariatem w zakresie uczestnictwa w operacji amputacji stopy Marksa w Trewirze? jasper-Q nie wiem, czy Twój jasper-Q idol Marks akceptowałby rewizję jego ideologii i poddanie jej mariażowi z freudyzmem. Współczuję nowym funkcjonariuszom, z pewnością w swej karierze wiele będą mieli do czynienia z NEOMARKSISTOWSKIMI, ponoć "proeuropejskimi" bojówkarzami, o przepraszam, niektórzy z nich nazywają się "aktywistami".
2019-07-30 18:44:07
krzysztof.mm: fetor z PiS-owskiego szamba zaczyna się rozlewać po kraju - tajne listy poparcia kandydatów do KRS to tylko wierzchołek góry lodowej
2019-07-30 18:50:37
krzysztof.mm: ktoś się zastanawia w jakim kierunku rozwija się sytuacja w Polsce i do czego będą potrzebni władzy Policja, neo-ZOMO, WOT? - niech dziś bacznie obserwuje Moskwę, tam ma naszą przyszłość jak na dłoni
2019-07-30 18:53:36
donekT: I kto na wierzchołku tej góry się wznosi? Bankster, czy Deweloper? Może tylko Grzesio Dyndała? Wszyscy spekulanci to jedna rodzina. Szkoda tylko, że formacje mundurowe zmuszone są bronić ZASTANEGO PORZĄDKU i ICH INTERESÓW. I Ty krzysztof-Q jesteś ich klakierem, i czego oczekujesz? Ochłapów chabaniny z PAŃSKIEGO Stołu?
2019-07-30 18:58:45
donekT: krzysztof-Q A do czego UE potrzebna jest armia, której RFN tak zaciekle się dopomina?
2019-07-30 19:42:54
jasper: Czy PZPR nie bylo partia przedstawiajaca sie jako obronce ucisnionych przed elitami, podobnie jak robi to PiS. Niestety polityka PiS biede w Polsce wschodniej poglebia. Coraz wyzsza placa minimalna sprawia, ze coraz bardziej nie oplaca sie inwestowac i zatrudniac ludzi w biedniejszych regionach, gdzie odsetek slabiej wyksztalconych jest wiekszy, niz w innych regionach Polski. Do tego proporcjonalnie rozdawanie pieniedzy bardziej zniecheca do pracy i przedsiebiorczosci biedniejszych, slabiej wyksztalconych. Z zasilku dobrobytu czy wzrostu gospodarczego nie da sie zbudowac. Gdyby sie dalo, to wystarczyloby dawac tysiace + na obywateli. Niestety to jest jak perpetum mobile. Zwiekszajac biede, PiS powieksza swoj elektorat, tak jak promujac ciemnote, KK zwieksza ilosc potencjalnych wiernych. Mozna zadac pytanie Quo Vadis Polsko ?? Martwi tylko, ze ci mlodzi stroze prawa moga byc wykorzystywani przez obecna wladze jako „zomo” jak w czasach komuny.
2019-07-30 20:38:54
rainman: Widać "stara gwardia" dość mocno przed jesiennymi wyborami mobilizuje się w komentarzach - i nie odpuszcza ani jednego artykułu aby dodać trzy grosze o "wrednym kaczorze" ;-). Prawda jest jednak taka, że ustawa dezubekizacyjna nie zostanie cofnięta i śruba będzie wam regularnie przykręcana.
2019-07-30 20:46:35
rainman: Osobom, które używają mowy nienawiści w stosunku do ludzi wierzących daję pod rozwagę tą historię: https://szczecin.onet.pl/szczecin-wniosek-o-areszt-i-lista-zarzutow-dla-sprawcow-pobicia-ksiedza/nse124g
2019-07-30 21:05:04
jasper: No faktycznie przed szarym poslem zwanym prezesem byla tylko Nicosc i Niebyt. Dopiero jak sie objawil, to powstało Cos – haki i szantaze, dojenie Unii, zeby za unijne pieniadze budowac autorytaryzm – haniebna polityka, o jakiej dawno juz mowil prof. Timothy Garton Ash w odniesieniu do polityki Orbana. Uwazasz rainmann, ze praworzadnosc w Polsce ma sie dobrze? Gdzie jest np. wyrok w sprawie wypadku bylej premier Szydlo, banalnej stluczki? Za chwile mina 3 lata jak PiS z gory oskarzyl maturzyste, a potem zniszczyl DVD z nagraniem, a konca sprawy nie widac. To cos niebywalego. Jesli takie matactwa robia w banalnej sprawie, to wlos sie na glowie jezy, co robia, gdy chodzi o grube przestepstwa. W normalnym kraju chlopak od razu dostalby przeprosiny i odszkodowanie. PiS zrobil sobie z Polski prywatny folwark. Jak pisze Krzysztof Luft odnosnie lotow pana Kuchcinskiego. „Poczatkowo biuro Sejmu zaprzeczalo, jakoby rodzina marszałka Kuchcińskiego latała z nim rządowym samolotem. W zeszłym tygodniu przyznała, że było ich sześć, ale sam Marek Kuchciński pokrył koszty aż 23 lotów. "Strach pomyśleć, co się okaże za tydzień" - tym bardziej jak sprawdzi sie informacja z rp, ze dzieci marszalka bez ojca lataly rzadowym samolotem za pieniadze podatnika. A tatus taki porzadny katolik ????https://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/190739952-Kacprzak-Loty-na-marszalka-czyli-prywatne-panstwo-PiS.html
2019-07-30 21:24:32
donekT: jasper-Q Jak wytłumaczysz wzrost ilości zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, po tym, jak w RFN wprowadzona została płaca minimalna? Zdaje się, że przeciwnicy odnosili do tej samej argumentacji, co Ty jasper-Q. jasper-Q Twoja wypowiedź stanowi kwintesencję sojuszu NEOMARKSISTÓW z NEOLIBERAŁAMI. jasper-Q dlaczego DYSKRYMINUJESZ biedniejszych ludzi i jedną z grup wyznaniowych?
2019-07-30 22:48:05
jasper: donekT-Q, zajmij sie lepiej obluda i klamstwem PiS i KK w Polsce, bo to oni robia sobie prywatny folwark+ w twoim kraju a nie w Niemczech czy w Holandii. Najstraszniejsze jest to, ze organa panstwa ( katolicy) klamia dziennikarzom i obywatelom w zywe oczy, bez cienia wstydu, nawet gdy sie ich na klamstwie zlapie. I na koniec pytanie - o ilu aferach uprzywilejowanej kasty „dobrej” zmiany obywatele jeszcze nie wiedza ?
2019-07-31 07:02:43
donekT: jasper-Q zajmuję się problematyką IDEOLOGICZNĄ, Ty jasper-Q narzucasz tematykę POLITYCZNĄ. Dlatego nie możemy się zgodzić, ponieważ operujemy na innych płaszczyznach, choć czasem posiadającymi elementy wspólne. Od 2005 roku Polacy wybierają na podstawie programu negatywnego, DESTRUKCYJNEGO, obliczonego na popieranie mniejszego zła, co zaburza pluralizm partyjny, obecnie coraz bardziej zawężany do dwóch głównych partii. Dominujące partie wygrywają wybory na zasadzie sterowania emocjami, straszenia poprzednikami, a także układami, przez co mobilizują ŻELAZNE ELEKTORATY. Przeciętny wyborca, głosujący na mniejsze zło jest z jednej strony straszony, z drugiej zachęcany przez rozdawnictwo, oferowane przez każdą ze stron. POPiS, bo tak należy MÓWIĆ o tym SYSTEMIE (nie partii, w prawnym znaczeniu), jest koniunkturalną i populistyczną "partią" władzy. "Partią" rozumianą jako klasa polityczna. Na postępującym zadłużaniu państwa zyskują spekulanci, bankstery, dewelopery, korpokracje, kapitał zewnętrzny etc. Politycy POPiSu KAŻDEGO OBLICZA JANUSOWEJ TWARZY chcą za wszelką cenę zdobyć lub utrzymać pozycję, władzę i firmują system POPiSu swoimi twarzami, w zamian za różnego rodzaju benefity, pozycję, zatrudnienie, a także BEZKARNOŚĆ. W polityce wielu się dorabia, zatem w ramach konkretnej klasy politycznej, obnoszenie się bogactwem, powodzeniem, wpływami i bezkarnością jest traktowane przez pryzmat pozycji, władzy i dominacji. Źle jest odbierane przez pozostałą część społeczeństwa, dlatego przed każdymi wyborami spotykamy się z wysypem afer, aferek, układzików i innych brudów. Do czego prowadzi owa sytuacja??? Pogłębiającej się polaryzacji społeczeństwa, TAKŻE NA PŁASZCZYŹNIE EKONOMICZNEJ (co najbardziej godzi w demokrację), spadku suwerenności państwa, osłabienia państwa, a nawet ubezwłasnowolnienia, destabilizacji sytuacji wewnętrznej, obniżenia znaczenia na arenie międzynarodowej, spadku poziomu wiedzy społeczeństwa, alienacji społeczeństwa od utożsamiania się z państwem, a także w dłuższej perspektywie, do ewentualności wystąpienia konfliktu wewnętrznego, w myśl poglądów Amosa Oza.
2019-07-31 07:06:48
donekT: Natomiast co do "PRYWATNEGO FOLWARKU", chciałbym Ci jasper-Q zasugerować, iż historia obecnej formy państwowości polskiej, państwa narodowego we współczesnym znaczeniu rozpoczyna się od czasu Powstania Styczniowego 1863-1864, wówczas została pogrzebana idea Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego i Księstwa Ruskiego w unii realnej/organicznej z narodem szlacheckim jako politycznym. Po powstaniu kultura polska utraciła swą dominującą pozycję kulturalną i ekonomiczną na KRESACH, przestała być atrakcyjna, w znaczeniu utożsamiania z awansem społecznym. Od tego czasu, odbudowę unitarnego państwa coraz częściej wiązano z granicami etnicznymi. Niebagatelną rolę odegrały zmiany stosunków społeczno-ekonomicznych, kiedy jako naród coraz częściej nie uważano tylko szlachtę i bogatsze mieszczaństwo, również pozostały klasy, które należało uświadomić. Pokolenie studentów Szkoły Głównej (UW) z czasów Józefa Mianowskiego lata 1862-1869 stało się zaczynem, na podstawie którego w ramach programu pozytywistycznego możliwe stało się odbudowanie państwa w sprzyjających okolicznościach, co nastąpiło stopniowo w latach 1916- 1923.
2019-07-31 07:09:32
donekT: Niestety w wyniku MAJOWEGO ZAMACHU STANU 12-15 maja 1926 PAŃSTWO ZOSTAŁO ZAWŁASZCZONE. Wówczas Polska stała się owym, "PRYWATNYM FOLWARKIEM" własnością rządzącej KLASY POLITYCZNEJ i stan ten trwa do dziś. 1) W latach 1926-1939 była to SANACJA, 2) później w latach 1939-1947 ukształtowało się kilka dominujących ośrodków Rząd w Londynie/Grupa Muszkieterów/PPR 3) od 1947-1989 był to PZPR 4) a od 1989 w wyniku tranzystii ustrojowej (nie transformacji), jest to GRUPA OKRĄGŁEGO MEBLA plus potomkowie, obecnie w wymiarze POPiS.
2019-07-31 07:18:46
donekT: Zatem jasper-Q celem nie jest zamiana jednej partii na inną, tylko oddanie państwa narodowi. W przeciwnym razie Polska nadal pozostanie "PRYWATNYM FOLWARKIEM", a zmianie ulegnie jedynie etykietka. NIE O TO CHODZI!!! To wymaga zerwania z Insurekcjonizmem, promowanym do dziś w polskich szkołach, i powrót do programu pozytywistycznego. To nie jest proces obliczony na jedną, czy dwie kadencje, ale pokolenia. Celem priorytetowym jest uformowanie nowych elit, które w odniesieniu per analogiam do dorobku wieku XIX zostały stopniowo WYMORDOWANE W PALMIRACH, KATYNIU, CHARKOWIE, TWERZE, POWSTANIU WARSZAWSKIM, PONARACH, AUSCHWITZ a niedobitki wymierały na emigracji lub w epoce Gomułki. Głównym problemem współczesnej Polski jest BRAK ELIT, wobec czego elity polityczne rekrutowane są ze swołoczy a stan "PRYWATNEGO FOLWARKU" ma się dobrze i nie ma woli politycznej, aby to zmienić, ewentualnie jedynie utrwalić. Jak mawiał jeden z Twoich jasper-Q idoli: "Kadry są najważniejsze", a te należy skąd rekrutować.
2019-07-31 07:43:40
jasper: rainmann , powielasz retoryke TV PiS. Czytamy - "przy czym - udało się ustalić, że sprawcy działali także z powodu przynależności wyznaniowej osób pokrzywdzonych do Kościoła katolickiego". A czy sprawcy nie nalezeli do Kosciola katolickiego? Jezeli byli ochrzczeni i nie zlozyli apostazji, to oznacza, ze nalezeli dokladnie w takim samym stopniu, jak pokrzywdzeni. Czyli KK zaatakowal sam siebie z powodu przynaleznosci obu stron do Kosciola.
2019-07-31 07:46:01
jasper: Przypominam, ze to Kaczynski bezposrednio lub poprzez swoje tuby rozpoczal fale nienawisci. A to :dziadek z Wermachtu - Kurski, uchodzcy z pasozytami - Kaczynski ( raczej to on jest pasozyt ) drugi sort, animalne poglady, zdradzieckie mordy, kanalie, LGBT... Wszystko to Kaczynski, do tego wtoruje mu dzielnie biznesmen z Torunia z radiem Maryja, plus duza czesc Episkopatu. Pytanie co zbawca narodu z Nowogrodzkiej chce przez to osiagnac, do wojny domowj wbrew temu co widac, wcale daleko nie jest. Ostatnie pobicie dziennikarza we Wroclawiu za to, ze grafitti na murze mu sie nie podobalo, jest tego dowodem. Za chwile jezeli na ulicy wyrazisz inny poglad niz rzadzacy, mozesz zostac pobity przez kiboli, nazioli, etc. Witaj w rzeczywistosci pislandu !
2019-07-31 08:57:45
rainman: Jasper - jak juz chcesz byc taki "troche madry" to poczytaj m.in. o tym jak mozna wykluczyc sie z kk przez sam czyn. A odnosnie jk - to wiemy dobrze, ze to uosobienie nienawisci natomiast schetyna to jedno czyste milosierdzie. Wiecej tvnu ;-)
2019-07-31 10:48:27
krzysztof.mm: Kaczyński nie ma dokładnie nic do stracenia, już nawet ulubiony kot mu zdechł, pozostała mu de facto czysta w ł a d z a - mało tego, ma świadomość, że to on zorganizował i nakręcił ekipę, która wsiadła do TU-154 by rozpocząć kampanie wyborcza PiS w Katyniu - z takim stanem psychiki gotów jest na dosłownie wszystko i za wszelką cenę, po trupach do celu a jeśli zginę to nie szkodzi - i temu się nie należy dziwić, można za jedynie zastanawiać się na co liczą manipulowane i sterowane przez niego marionetki, zbierające dzień po dniu dodatkowe argumenty dla prokuratora, który wcześniej czy później się nimi zajmie
2019-07-31 15:44:06
donekT: krzysztof-Q Skoro twierdzisz, iż jest vacat na stanowisku ulubionego "kota" prezesa, może zajmiesz jego miejsce w roli medium, a przy okazji przestaniesz demoralizować narybek.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: