Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Piąta edycja dla seniorów

Już po raz piąty Biblioteka Miejska w Cieszynie organizuje bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów w wieku 55+

Zainteresowani udziałem w darmowym szkoleniu korzystania z komputera i Internetu mogą zapisać się osobiście w Bibliotece przy ulicy Głębokiej 15 już 14 lutego od godziny 8.00.

- Komputer i Internet nie są przeznaczone tylko dla ludzi młodych, choć tak właśnie myślą seniorzy. Internet jest dla nas wszystkich. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: wiedzę, rozrywkę, możliwość kontaktu z innymi. Obojętne, czy masz siedem, czy siedemdziesiąt lat, czy szukasz materiałów do szkoły, czy chcesz obejrzeć zdjęcia wnuka mieszkającego w innym mieście — dzięki globalnej sieci możesz zrobić to łatwo i szybko. Jednak pierwsze kroki w świecie komputerów mogą być trudne. Pomocą w przejściu przez niełatwe początki może być specjalny kurs zorganizowany z myślą o seniorach rozpoczynających przygodę z komputerem i Internetem – zachęcają organizatorzy szkolenia.

Bezpłatne zajęcia komputerowe skierowane są dla osób, które ukończyły 55 lat. W czasie spotkań cieszyńscy seniorzy poznają podstawy obsługi komputera, nauczą się pisać w edytorze tekstu, założą sobie konta mailowe oraz poznają tajniki Internetu. Zajęcia będą odbywać się w marcu i kwietniu 2011 r. raz w tygodniu (czwartki) w czytelni ogólnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Już po raz piaty BM w Cieszynie pokazuje uczestnikom w jaki sposób pomimo upływu lat można być otwartym na ludzi, świat i nowinki techniczne. Dzięki programowi i prowadzącym -osoby, które dotąd nie miały pojęcia, co tak naprawdę kryje się za słowem komputer – robią pierwsze kroki. Kolejne z pewnością będą już o wiele łatwiejsze. Tylko trzeba się odważyć.

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: