Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

„Piast” rusza z emisją filmów na dużym ekranie!

13.03. – 02.07. to okres w którym w cieszyńskim kinie „Piast” była zawieszona emisja filmów na dużym ekranie. Od dziś (03.07.) filmy powracają na salę kinową w budynku przy ul. Ratuszowej 1 w Cieszynie.

Jak nas poinformowało kierownictwo, kino Będzie funkcjonować nieco inaczej, niż jeszcze kilka miesięcy temu. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno widzów jak i pracowników, wprowadzone zostały procedury sanitarne dotyczące sposobu korzystania z oferty Kina. Będą one aktualizowane w zależności od rozwoju sytuacji.

Aby czuć się bezpiecznie podczas pobytu w kinie kierownictwo prosi o: zachowanie dwumetrowego dystansu od innych osób w całej przestrzeni kina, odkażanie dłoni - stanowiska z płynem do dezynfekcji znajdują się w holach: wejściowym i kasowym, noszenie maseczki ochronnej (zakrywającej usta i nos) przez cały czas przebywania w kinie, zajmowanie miejsc, zgodnie z numeracją na bilecie - kino udostępnia połowę miejsc na sali, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami.

W widocznych miejscach w budynku kina „Piast” umieszczone są informacje o obowiązujących procedurach bezpieczeństwa: infografiki, instrukcje mycia rąk. Pracownicy kina wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej, w tym przyłbice/maski ochronne, rękawice jednorazowe, środki do dezynfekcji rąk. Toalety są dostosowane do korzystania z nich według zaleceń sanitarnych z widocznym harmonogramem odkażania.

Tyle spraw organizacyjnych, a teraz coś milszego, czyli co będziemy mogli obejrzeć. Na początek amerykański film familijny „SONIC. SZYBKI JAK BŁYSKAWICA”
Film zrealizowany na podstawie międzynarodowego przeboju cyklu gier wideo (SEGA) z serii SONIC.  Historia Sonica – najszybszego na świecie jeża, który próbuje odnaleźć swoje miejsce na nowej planecie, jaką jest dla niego Ziemia. W filmie – łączącym grę aktorską z niesamowitą animacją – Sonic i jego nowy przyjaciel Tom (James Marsden) łączą siły, by stanąć oko w oko z geniuszem zła – doktorem Robotnikiem (Jim Carrey), planującym przejąć kontrolę nad światem… Film wyświetlany będzie do 9 lipca. Ceny wszystkich biletów 14 zł.

Do 8 lipca można zobaczyć hiszpański film o tematyce religijnej „Najświętsze serce”. Pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym  Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do napisania kolejnej książki. W tym celu wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje... Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.  Pisarka, zaintrygowana tą historią, podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie poznaje źródła oraz historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła.
Lupe Valdes przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęcił całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera też do miejsc cudów eucharystycznych. Ceny biletów dla wszystkich 14 zł.

W otwartych już kinach 3 lipca ma miejsce premiera amerykańskiego dramatu „Tylko sprawiedliwość” w reżyserii Destina Daniela. Przejmująca i prawdziwa historia, która skłania do refleksji!  Śledzimy losy młodego prawnika Bryana Stevensona i jego walki o sprawiedliwość, która przejdzie do historii. Po ukończeniu studiów na Harvardzie Bryan mógł przebierać w lukratywnych ofertach pracy. Zamiast tego wolał jednak pojechać do Alabamy, aby bronić niesłusznie skazanych.

 

AK

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: