Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strażacy z OSP Ochaby proszą o zdjęcia

Już wkrótce, bo 19 lipca 2020 roku, minie dokładnie 50 lat, od największej powodzi, jaka kiedykolwiek nawiedziła Śląsk Cieszyński. Doszło wtedy do wielu poważnych zdarzeń, a kilka osób straciło życie. Strażacy z OSP Ochaby chcą upamiętnić tamte zdarzenia, proszą więc o udostępnianie zdjęć z tamtego okresu.

Powódź w 1970 roku pokazała nieprzewidywalność i siłę żywiołów. Mieszkańcy walczyli o swój dobytek, strażacy walczyli z wodą, starając się opanować sytuację. Niestety, część z nich nie wyszła z tej walki zwycięsko - W Cieszynie Olza porwała most, zginęło 5 strażaków, a most w Ochabach został poważnie uszkodzony. Mamy relacje świadków, opisy prowadzonych w Ochabach działań przez Naszą OSP, lecz nie mamy ani jednego zdjęcia z powodzi w Ochabach – wyjaśniają strażacy z OSP Ochaby, dodając, że wszystkie jednostki OSP przeżywały wtedy pełną mobilizację.

Zdarzenia miały miejsce 50 lat temu, dlatego szansa, że u kogoś w domach zachowały się fotografie, jest duża. Strażacy proszą o udostępnianie materiałów - mamy ogromną prośbę do mieszkańców Ochab, być może w Waszych prywatnych archiwach znajdzie się choć jedno zdjęcie, które będziemy mogli wypożyczyć i skopiować. Oryginał oczywiście oddamy – apelują strażacy, prosząc jednocześnie o udostępnianie informacji, tak aby wszystkie materiały z tamtych czasów miały szansę się znaleźć.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: