Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

  PFRON: Nabory wniosków on-line w całej Polsce

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) ma w swoich obowiązkach m.in. wyrównywanie szans i poszanowanie praw osób niepełnosprawnych, dbanie o usuwanie barier w życiu codziennym, nauce, pracy i pełnieniu ról społecznych, wspieranie osób niepełnosprawnych, Płacić za pobyt uczestnika w warsztatach terapii zajęciowej czy na turnusie rehabilitacyjnym. Jest tego dużo. Dobrze, że osoby z niepełnosprawnością, których stale przybywa mają do kogo się zwrócić o pomoc i wsparcie.

 Jak to bywa we wszystkich instytucjach, również PFRON postanowił pójść o krok dalej i poinformował na swojej stronie, że od 1 stycznia wszystkie wnioski, które do tej pory składaliśmy osobiście w siedzibie np. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie możemy teraz złożyć elektronicznie nie wychodząc z domu.

Teraz możliwe jest składanie w całej Polsce wniosków on-line o dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych oraz wniosków na likwidację barier technicznych, architektonicznych i barier w komunikowaniu się.

Wnioski należy składać w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) – platformie internetowej przygotowanej przez PFRON, która jest Nowoczesną platformą , za pomocą której osoby z niepełnosprawnościami mogą elektronicznie składać wnioski o wsparcie finansowane przez PFRON, dystrybuowane przez jednostki samorządu terytorialnego. W Polsce wszystkie powiaty korzystają z Systemu Obsługi Wsparcia.

Początek roku jest okresem w którym właśnie najwięcej programów rozpoczyna i wówczas my – beneficjenci – z niecierpliwością czekamy na sygnał i potem wyjazd po druki, a po wypełnieniu drugi raz np. do PCPR. Jeżeli możemy sobie to skrócić to czemu nie skorzystać.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: