Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

PFRON: dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych

Każda osoba niepełnosprawna bez względu na stopień niepełnosprawności zgodnie z Ustawą o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych zachowuje zdolność do pracy w warunkach określonych w przepisach o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Osoba niepełnosprawna ma prawo prowadzić własną działalność gospodarczą, lub podjąć pracę zarówno na otwartym rynku pracy jak i w warunkach Zakładu Pracy Chronionej.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) przypomina, iż na stronie Funduszu są udostępnione broszury informacyjne oraz filmy instruktażowe, które dotyczą dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych oraz refundacji składek na ubezpieczenia społeczne, a więc odnoszą się do dokumentów składanych w Systemie Obsługi Dofinansowań i Refundacji.

Materiały znajdujące się na witrynie PFRON to:
1. Materiały dla niepełnosprawnych przedsiębiorców są dostępne w zakładce Osoby niepełnosprawne /Dofinansowanie działalności gospodarczej /Refundacja składek ZUS/ Materiały informacyjne oraz instruktażowe:
• film instruktażowy „Jak uzupełnić wniosek Wn-U-G”,
• film instruktażowy „Jak uzupełnić formularz INF-O-PdM”,
• broszura informacyjna „Refundacja składek na ubezpieczenia społeczne”.

2. Materiały dla rolników są dostępne w zakładce Osoby niepełnosprawne/Wsparcie dla rolników/Materiały informacyjne oraz instruktażowe:
• film instruktażowy „Jak uzupełnić wniosek Wn-U-A”,
• broszura informacyjna „Refundacja składek na ubezpieczenia społeczne”.

3. Materiały w sprawie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych są dostępne w zakładce Pracodawcy/Dofinansowanie wynagrodzeń /Materiały informacyjne oraz instruktażowe:
• film instruktażowy „Jak uzupełnić wniosek Wn-D i załącznik INF-D-P”,
• film instruktażowy „Jak uzupełnić formularz INF-O-PP”,
• broszura informacyjna „Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych”.

PFRON zachęca Wszystkie osoby, które zatrudniają pracowników niepełnosprawnych, są osobami niepełnosprawnymi prowadzącymi działalność lub są niepełnosprawnymi rolnikami do korzystania z opublikowanych materiałów, które zawierają szczegółowe wyjaśnienia na temat uzupełniania dokumentów, dotyczących refundacji składek na ubezpieczenia społeczne oraz dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych oraz wskazują warunki, jakie należy spełnić, aby otrzymać tego rodzaju pomoc.

AK/PFRON

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-13 21:24:10
św. Patryk.: dobra wiadomość jest taka, że niepełnosprawna Beata Sz., niedoszła ofiara zamachu kierowcy BOR, wylądowała w końcu w muzeum - i bardzo dobrze, tam jej miejsce
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: