Pewna wygrana Nacomi

Koszykarze Nacomi Cieszyn rozegrali pierwsze spotkanie we własnej hali, pokonując w niedzielny wieczór KKS Mickiewicz KŚ AZS Katowice – 99:78. Podopieczni Szymona Kałuży okazali się lepsi we wszystkich kwartach i zasłużenie sięgnęli po drugą wygraną w tym sezonie.

Zawodnicy Nacomi powrócili do rywalizacji w ramach III ligi (gr. śląska) po niemal miesięcznej przerwie, ale ta im widocznie pomogła. Podopieczni Szymona Kałuży zmierzyli siły z KKS Mickiewicz KŚ AZS Katowice, a więc drużyną złożoną z młodych zawodników, którzy w ubiegłym roku sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 20.

Początek spotkania należał do gości, ale cieszyńscy koszykarze zdołali odrobić straty jeszcze w pierwszej kwarcie, którą ostatecznie wygrali 22:19. Gospodarze powiększyli przewagę do przerwy, a w ostatnich dwóch kwartach już zdecydowanie odskoczyli od rywali i sięgnęli po pewne zwycięstwo – 99:78.

III liga (Śląsk), 5. kolejka, 15.11.2020:
Nacomi Cieszyn - KKS Mickiewicz KŚ AZS Katowice 99:78 (22:19, 23:22, 29:24, 25:13)
Dla Nacomi punktowali: Bartłomiej Szady (26 pkt.), Miłosz Żebrowski (26), Maciej Surzycki (17), Michał Bożomański (11), Łukasz Łośko (8), Hamdi Ben Mohamed (5), Jakub Pietrzak (5), Borys Macura (1)

Nacomi, z bilansem dwóch zwycięstw oraz jednej porażki, plasuje się na szóstym miejscu w tabeli. Podopieczni Szymona Kałuży następne spotkanie rozegrają w najbliższą sobotę (tj. 21.11), a naprzeciwko ich staną koszykarze Czeladzi, którzy również mają w dorobku pięć punktów.