Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pętla wiślańska - światełko w tunelu

Telenowela, serial, niekończąca się opowieść - różnymi określeniami można nazwać to, co dzieje się z tzw. pętlą wiślańską. Linia kolejowa z Bieniowca do Wisły Głębiec, przez Goleszów oraz Cieszyn, miała być już modernizowana tyle samo razy, co odstawiana w kąt. W prawdzie wiążące decyzje nie zapadły, ale niedawny komunikat Urzędu Marszałkowskiego można interpretować w kategoriach światełka w tunelu.

Portal Koleje Śląska Cieszyńskiego opublikował na swoim profilu facebookowym pismo od Janusza Berkowskiego, dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Marszałkowskiego. - Dla Województwa Śląskiego priorytetem jest realizacja projektu rewitalizacji odcinka Bieniowiec - Cieszyn/Wisła Głębce w całości - czytamy w dokumencie. 

Jak wynika z pisma, planowany zakres inwestycji był już pomniejszany, aby koszty nie przewyższały środków finansowych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Jest jednak szansa na pozyskanie dodatkowych pieniędzy z budżetu państwa. - Doceniając rolę i znaczenie transportu kolejowego Województwo Śląskie podjęło wszelkie możliwe działania zmierzające do zdobycia dodatkowych środków, które umożliwią realizację projektu w całości. Spotkania i rozmowy Marszałka Województwa Śląskiego z Ministrem Inwestycji i Rozwoju, Ministrem Infrastruktury zaowocowały zrozumieniem konieczności zwiększenia nakładów finansowych na realizację projektu - informuje Janusz Berkowski.

Całe pismo można zobaczyć poniżej:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-24 18:18:17
ciotka matylda: Zbliżają się wybory więc temat kolei znowu wraca. Chcę przypomnieć co na ten temat mówił w roku 2016 bielski poseł pan Grzegorz Puda https://bielskobiala.naszemiasto.pl/pociag-z-bielska-bialej-do-cieszyna-wroci/ar/c4-3837442 Aktualnie ten wielce uzdolniony poseł awansował na stanowisko wice i będzie się zajmował między innym cyt.:" Wiceminister Puda przejmie też od Małgorzaty Zielińskiej (została członkiem zarządu PKP) zarządzanie programem "Infrastruktura i Środowisko". W jego ramach ponad 27 mld euro unijnych pieniędzy trzeba rozdysponować na największe inwestycje infrastrukturalne, energetyczne i ekologiczne, w tym specjalną pulę pieniędzy na walkę ze smogiem na Śląsku." Całość można przeczytać pod tym linkiem. https://www.money.pl/gospodarka/resort-inwestycji-waldemar-buda-i-grzegorz-puda-z-nowymi-zadaniami-6405633694128257a.html Pogratulować awansu to mało. Ten tytan pracy i obietnic bez pokrycia będzie teraz mógł wykazać się i nareszcie będzie dysponował pieniędzmi na linię kolejową nr 190. Zobaczymy ile z tych pieniędzy przypadnie na tą inwestycję?! Zobaczymy też dbałość premiera pana Morawieckiego o Śląsk. Wszak obiecał już,że na Śląsku powstanie narodowa dolina krzemowa(przypomnieć wypada ,że jego zwierzchnik poseł Jarosław K. nazwał nas Ślazaków ukrytą opcją niemiecką). Jak wszystkim wiadomo, PPM (Power Point Mateuszek) , pan ten startuje ze Śląska jako jedynka na listach PiS. Wróciły czasy spadochroniarzy!
2019-07-24 22:23:24
donekT: ciotka matylda napisałaś cytat "nazwał nas Ślazaków ukrytą opcją niemiecką", zatem kim są owi "Ślązacy", skoro się z nimi utożsamiasz? Ewa Kopacz powiedziała, że są ponoć "DUMNYM NARODEM"?
2019-07-25 11:59:06
wyśmienity cwaniaczek: a na cholere komu te klekoczące żęchy ze ślunska --- precz z hanysami tym bardziej w pociągach.... Przez tych bydlaków same korki, pełne parkingi , stare omy w restauracjach nie wspominając o bachorach , które posługują się łamaną polszczyzną ---precz hanysy ze śląska cieszyńskigo !!!!!! tfu tfu
2019-07-25 13:32:59
stefanbbn: wysmienity cwaniaczek--cos z tolerancja typowa dla mieszkancow slaska cieszynskiego u ciebie to zupelne fiasko.Zyj i daj innym pozyc.pozdrawiam
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: