Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pętla Beskidzka już w sobotę

Kolarze szosowi w tą sobotę będą mieli swoje święto w Istebnej, gdzie zaplanowano największe w regionie wydarzenie sportowe dla kolarzy szosowych – maraton PĘTLA BESKIDZKA na trasach Beskidu Śląskiego i pogranicza czesko-słowacko-polskiego.

Prawie 400 uczestników i prawie 200 km do pokonania. Już w sobotę 10 lipca w Istebnej wystartuje maraton Pętla Beskidzka, którego tegoroczna 4 edycja poświęcona będzie pamięci mieszkańca Ustronia, Jana Ferdyna, inicjatora i współorganizatora „Pętli",  który zginął w wypadku na rowerze.

Uczestnicy wystartują z Istebnej na 3 dystansach: MINI 90 km, MEGA 122 km, GIGA 190 km. Zawodnicy będą się zmagać w 8 kategoriach wiekowych. Wszystkie starty odbywać się będą w Istebnej Zaolziu w Ośrodku Zagroń, Kolarze będą musieli w jak najszybszym czasie dotrzeć do centrum Istebnej, gdzie znajdować się będzie meta.

Trasy tegorocznej edycji  bezpośrednio nawiązują do pierwszego maratonu PĘTLA BESKIDZKA z roku 2007. Dystans MINI to klasyczne okrążenie masywu Skrzycznego i Baraniej Góry - najwyższych szczytów Beskidu Śląskiego. Dystans rozpoczyna pokonanie przełęczy Kubalonka (761 m n.p.m.) i zjazd asfaltem do Wisły, po którym czeka nas wspinaczka na kultowy Salmopol (934 m n.p.m.). Przez Szczyrk, Godziszkę, Lipową, Radziechowy docieramy do Węgierskiej Górki i Milówki, skąd rozpoczynamy wspinaczkę pod Ochodzitą z fantastycznymi widokami na Beskid Żywiecki i dolinę Soły. Zjazd przez Koniaków kończymy w Jaworzynce Glinianym, gdzie u szczytu wzniesienia w centrum Istebnej czeka linia mety.
Dystans MEGA oparty jest o trasę MINI z tym, że w Milówce na rondzie skierowany jest na wprost w kierunku Rajczy. Następnie do Nieledwi - wsi Kiczora i Laliki. Przez Myto zawodnicy wjadą na teren Słowacji, przejadą doliną Skalicanki aż do Svrcinovca. Po przekroczeniu granicy słowacko-czeskiej kolarze skierują się w kierunku górskiej wsi Hrcava. Serpentyna przez las prowadzić będzie do granicy czesko-polskiej przez Wawrzaczów Groń do Jaworzynki i  Istebnej.

Pierwszy start zaplanowano na godz. 9.00 - dystans GIGA. O 9.30 startuje dystans MEGA, a punktualnie o 10.00 wystartują zawodnicy wyścigu MINI. Na godz. 19.00 zaplanowano dekorację zwycięzców i wręczenie nagród.


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: