Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pędzili. Stracili prawo jazdy

Grubo ponad dozwolony limit – pędziło dwoje kierowców w regionie. Stracili prawo jazdy.

Na celowniku cieszyńskiej drogówki znalazło się ostatnio wielu kierowców, ale dwoje kierowców z regionu zdecydowanie przekroczyło dozwolony limit prędkości i musiało pożegnać się z prawem jazdy.

- Pierwsza prawo jazdy straciła 38-letnia kobieta. Policjanci drogówki „wyhamowali” ją na drodze wojewódzkiej nr 937 w Zebrzydowicach. Kierująca BMW na „pięćdziesiątce” jechała z prędkością 102 km/h.  Równie nieodpowiedzialny okazał 46-letni kierowca forda. Policjanci zmierzyli prędkość samochodu, którym kierował – pomiar prędkości wykazał 110 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h – informuje oficer prasowy cieszyńskiej KPP, st. asp. Krzysztof Pawlik.

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym kierowcy stracili swoje uprawnienia na 3 miesiące, a do ich konta policjanci dopisali po 10 pkt karnych. Nie obeszło się również bez wysokich mandatów.

- Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy, a po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów, to wówczas okres zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu – wyjaśnia Pawlik.

Dodatkowo kierowca musi liczyć się z usunięciem pojazdu z drogi oraz wnioskiem do sądu o ukaranie i zakazem prowadzenia pojazdów-od 1 stycznia 2022 roku minimalna grzywna za kierowanie samochodem czy motocyklem bez uprawnień to 1500 zł, a maksymalna – aż 30 tys. zł. Obecnie „orzeka się” zakaz prowadzenia pojazdów, a więc sprawa musi zostać rozpatrzona przed sąd.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-16 20:08:15
Gigi13: Mandaty niedorzeczne, ukrywający się milicjanci, absurdalnie niskie dopuszczalne prędkości... Piratami by oni byli gdyby jechali 2,5 razy więcej a nie takie coś... Ale budżet sam się nie zapełni... Przecież na rozdawnictwo musi być resztę się wydrukuje no baaa.
2022-09-17 07:38:01
Anthony: nie każdy kto przekroczy 50 km/h stwarza zagrożenie, prawn powidziawszy mało kto - i jeszcze pytanie dlaczego 50 a nie na przykład 30? byłoby jeszcze bezpieczniej - wiele ograniczeń jest postawionych bez sensu, w miejscach gdzie ich na pewno nie powinno być itd - przepisy to zawsze kompromis, a im bardziej rygorystyczne tym większe szeroko rozumiane koszty ich wprowadzenia - no bo powiedzmy to wprost, na pewno nikt by nie zginął pod kołami auta gdyby całkowicie zakazać poruszania się autami - do takich absurdów prowadzi zaostrzanie przepisów
2022-09-17 07:39:10
Anthony: Każda śmierć to tragedia dla grupy ludzi, ale w Polsce umiera co roku blisko 400 000 osób, podczas pandemii covid było to nawet ponad 500 000 - z tego w wypadkach samochodowych około 3000 rocznie. Więcej osób popełnia samobójstwo, z różnych przyczyn, często także od nas czy państwa zależnych. Wyeliminowanie nawet do zera liczy ofiar wypadków w niczym nie poprawi sytuacji ciężko chorych bez szans na lekarstwa i leczenie, tych co spadają z drabin i rusztowań, popełniają samobójstwa itp. Ale z punktu widzenia władzy akcje takie jak "bezpieczeństwo na drodze" maja pokazać Polakom, że władza jednak się o nich troszczy - choć to ewidentna nieprawda - a z drugiej strony wzmacniają pozycję formacji siłowej władzy jaką jest policja - a na tym władzy zależy. Władza wykorzystuje chwytliwy, nośny temat "bezpieczeństwa na drogach" nie dla naszego, tylko dla własnego dobra, a my od władzy zamiast policjantów z radarami żądajmy więcej dobrze oświetlonych i oznaczonych przejść dla pieszych i skrzyżowań, uporządkowania bałaganu w oznakowaniu dróg i likwidacji tysięcy szkodliwych i zbędnych oznaczeń, dobrych nawierzchni itd. O limuzynach rządowych jeżdżących z Kaczyńskim i innymi dygnitarzami pod prąd, po zakazach, bez żadnych ograniczeń prędkości pisano wiele, i co? i nic, policja zasadza się na ciemny lud w krzakach za wsią, bo takie jest zapotrzebowanie polityczne akurat.
2022-09-17 07:44:25
pół_Sasina_z_Wiślicy: Od 16 lat policja bezprawnie używa wideorejestratorów PolCam. Miliony mandatów wystawiono niezgodnie z prawem. ===> https://moto.pl/MotoPL/7,88389,28921410,miliony-mandatow-wystawiono-bezprawnie-policja-od-lat-uzywa.html#s=BoxOpImg10
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: