Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W ramach podziękowań – okradł…

29-latek poprosił o podwiezienie do Cieszyna, kiedy wysiadał  ukradł z  samochodu saszetkę z dokumentami oraz gotówką.

Wszystko zaczęło się od tego, kiedy to 29-letni mieszkaniec naszego powiatu zatrzymał w Bażanowicach samochód i poprosił o podwiezienie do Cieszyna.  Szczegóły zdarzenia opisuje st. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskie policji. - 22-letni kierowca zgodził się i zaprosił autostopowicza do samochodu. 29-latek jako miejsce docelowe swojej podróży wskazał rejon cieszyńskiej galerii handlowej. Tam też szybko wysiadł z samochodu i równie szybko zniknął. Chwilę po tym towarzysząca kierowcy kobieta zorientowała się, że w samochodzie brakuje saszetki z gotówką 1400 złotych oraz dokumentami. Natychmiast zawrócili i poszukiwali „autostopowicza”.

Kiedy chwilę później złodzieja zauważyli na ulicy Hajduka, ten na ich widok, zaczął uciekać i usiłował się ukryć w galerii handlowej.  Na miejsce zdarzenia  zjawili się zawiadomieni dzielnicowi:  młodszy aspirant Marek Folek i młodszy aspirant Łukasz Gruszczyk. Widząc szarpiących się mężczyzn , szybko rozpoznali 29-latka, który był im znany z innych spraw, obezwładnili go i zatrzymali.    

- Dzielnicowi ustalili, że wyrzucił on skradzioną saszetkę do śmietnika w rejonie przystanku autobusowego. Dokumenty zostały odzyskane, jednak w portfelu brakowało gotówki. Jak się okazało miał ją przy sobie złodziej. Nie potrafił podać dokładnej kwoty, którą „dysponował”, ani też wskazać, skąd ją posiada… - dodaje Pawlik.

Zatrzymany 29-latek będzie teraz odpowiadał za kradzież. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Obaj dzielnicowi mają na swoim koncie wiele sukcesów i skutecznych interwencji i wpsółpracują ze sobą od lat.

Red.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-16 15:50:29
św. Patryk.: a wszystkim Polakom w podzięce za dwa razy wygrane wybory PiS dopierdzielił d r o ż y z n ę, rekordową i n f l a c j ę i rekordowe z a d ł u ż e n i e państwa, najwyższą od II wojny światowej u m i e r a l n o ś ć i najniższą liczbę urodzin, n a j d r o ż s z y i najliczniejszy rząd, n a j n i ż s z e inwestycje... można tak w nieskończoność, a o zaoranych s t a d n i n a c h koni arabskich, wyburzanej e l e k t r o w n i w Ostrołęce, lipnych r e s p i r a t o r a c h i maseczkach, milionach na kłamstwa s m o l e ń s k i e ruskiego agenta Macierewicza nawet szkoda wspominać
2022-09-19 10:32:02
tuluza: Jest zasada : komentuj przede wszystkim artykuł, pod którym się wpisujesz. Natomiast komentarze nie na temat powinne być usuwane.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: