Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pech braci Szeja

Bracia Szeja którzy już wcześniej zapewnili sobie zwycięstwo w Rajdowym Pucharze Polski podczas ostatnich zawodów w tym sezonie mieli ogromnego pecha i II Rajdu Zamkowego nie ukończyli.

W dniach 23-24 października 2009 w okolicach Zawiercia odbył się II Rajd Zamkowy stanowiący dziesiątą eliminację Rajdowego Pucharu Polski 2009. W zawodach udział wzięli zwycięscy klasyfikacji generalnej RPP 2009 - Jarosław i Marcin Szejowie, startujący samochodem Honda Civic Type-R (A7). Z przyczyn technicznych po szóstym odcinku specjalnym załoga zmuszona była wycofać się z rywalizacji.

Jarosław Szeja (kierowca): Choć wystartowaliśmy w tym rajdzie już bez presji wyniku, postanowiliśmy, że „tanio skóry nie sprzedamy”. Nastawialiśmy się na walkę o zwycięstwo. Niestety przez cały dzień towarzyszył nam pech. Na pierwszym oesie za szybko najechaliśmy na szykanę i dostaliśmy 10-cio sekundową karę. Na jednym z wolnych zakrętów oesu drugiego zaskoczyły nas warunki atmosferyczne i uderzyliśmy w drzewo. Gdyby nie kibice, którzy wypchali naszą Hondę, nie udałoby się nam powrócić na trasę. Serdecznie im za to dziękuję! Po 6 OS-ie, pomimo wszystkich tych przygód, zajmowaliśmy drugie miejsce ze stratą 14 sekund do Rafała Malińskiego. Był plan, aby go troszkę ponaciskać. A nuż by się udało... Niestety przed OS-em nr 7, na dojazdówce, awarii uległa skrzynia biegów i musieliśmy zrezygnować z dalszej jazdy. Serdecznie gratulujemy Rafałowi wicemistrzostwa i zwycięstwa w rajdzie. Jechał bardzo szybko i zasłużył na ten wynik. Chcielibyśmy mu również bardzo podziękować za postawę fair-play przed trzecim odcinkiem, kiedy to pomógł odpalić naszego Type-R'ka na przysłowiowy „popych”. Na trasie dopingowały nas jak zwykle tłumy kibiców. Jesteśmy pod wrażeniem, że też wam się chciało moknąć w taką pogodę:). Jesteście fantastyczni! Załogę czynnie wspierają firmy: Avans Południe i Urzędowski, a także: TVS, OES Records, H&P Auto Sport, P.design oraz TWA Group Polska.


 

źródło: ox.pl/ inf. prasowe
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: