Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Patron św. Jan Sarkander - publikacja już dostępna

W Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie oraz w skoczowskim sklepie z dewocjonaliami jest dostępna publikacja Haliny Szotek zatytułowana „Patron św. Jan Sarkander”. Książka jest dostępna nieodpłatnie, chętni mogą przekazać datki, które zostaną przeznaczone na remont kaplicy Matki Boskiej Bolesnej zlokalizowanej w Skoczowie przy ulicy Bielskiej.

Publikacja „Patron św. Jan Sarkander” powstała z inicjatywy Haliny Szotek, która jest jej autorką i donatorką. Ukazała się nakładem 300 egzemplarzy. Koszt druku jednej książki to 30 złotych, jednak osoby, które chcą otrzymać publikację, mogą przekazywać datki dowolnej wysokości, które zostaną przekazane na remont kaplicy Matki Boskiej Bolesnej zlokalizowanej w Skoczowie przy ulicy Bielskiej – kaplica jest w opłakanym stanie, trzeba ją rozebrać, podnieść fundamenty i wybudować na nowo. Na te działania zostaną przeznaczone datki – wyjaśnia Jakub Staroń z Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie.

Czym jest publikacja dotycząca św. Jana Sarkandra? Jest to zbiór materiałów, opracowanych przez Halinę Szotek, które dotyczą czterech ważnych dla regionu wydarzeń – Książka ma związek ze 100-leciem urodzin Jana Pawła II, 25-leciem jego wizyty w Skoczowie, 25-leciem kanonizacji św. Jana Sarkandra i 400-leciem jego męczeńskiej śmierci – wyjaśnia Staroń. W publikacji znajdują się materiały, które miały zostać wykorzystane podczas comiesięcznych spotkań w skoczowskim muzeum. Aktualnie spotkania zostały zawieszone, muzeum planuje jednak ich wznowienie, gdy tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: