Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Palił się hotel w Istebnej (zdjęcia)

Wczoraj (26.06.2019) w nocy doszło do pożaru dachu w kompleksie budynków hotelu Złoty Groń w Istebnej. Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 22:47. Na miejscu natychmiast pojawiły się zastępy strażaków. Łącznie z ogniem walczyło ponad 80 ratowników. Zdjęcia pożaru można zobaczyć w naszej galerii.

Z hotelu przed przybyciem ratowników ewakuowano 3 pracowników oraz 29 gości (łącznie 32 osoby), którzy przebywali w hotelu. Ewakuacja została przeprowadzona przez obsługę hotelu, a gościom zapewniono noclegi w innym hotelu.

- Na miejscu pojawili się strażacy z jednostek z powiatu cieszyńskiego, a także z Bielska-Białej i z Żywca. Na miejsce przybyła również grupa operacyjna z komendy w Katowicach. Również cieszyńska komenda PSP utworzyła grupę operacyjną na czele z komendantem. Paliło się około 100 metrów dachu. Podano 5 prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia. Akcja gaśnicza trwała około 5 godzin, do godziny 6 rano na miejscu pozostała jednostka OSP Istebna Centrum, która monitorowała sytuację - wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Zniszczeniu uległ dach, pokoje hotelowe znajdujące się na poddaszu i na trzeciej kondygnacji oraz instalacje w tych pomieszczeniach. Straty szacuje się miliony złotych.

Na kontakt24.ox.pl otrzymaliśmy zdjęcia z miejsca zdarzenia wykonane przez Marcin Cieślar z firmy Recon. Instagrm: recon.dron

 

Pisaliśmy: Palił się dach hotelu Złoty Groń 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: