Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Padł rekord - 65 paczek

Jak co roku Zespół Szkół Ekonomiczno Gastronomicznych w Cieszynie przygotował świąteczne paczki dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia. W tym roku padł rekord. 

27 klas wraz z wychowawcami stanęło na wysokości zadania. Tegoroczna świąteczna akcja charytatywna "Dzieci dzieciom" zakończyła się pełnym sukcesem. Za sprawą ZSEG udało się zebrać 65 paczek, które zostały przekazane dzieciom z najuboższych rodzin. 

Inicjatywa świątecznych paczek pojawiła się kilka lat temu. Od tamtej pory akcja zyskuje na sile i staje się wśród uczniów ZSEG coraz bardziej popularna. W zeszłym roku powstało takich paczek aż 47, dwa lata temu 45, to dowód na to, że uczniom nie jest obojętny los ich młodszych kolegów.

- Dzięki zaangażowaniu, bezinteresowności i otwartości na drugiego człowieka na wielu dziecięcych buziach zagości uśmiech. Być może nie będzie trwać dłużej niż chwilę, ale jego wspomnienie pozostanie na długo. Dlatego właśnie warto! Pamiętajmy, że ten kto daje, staje się bezgranicznie bogaty – podkreślają uczniowie, którzy nie zapomnieli również i o "braciach mniejszych". Dzięki młodzieży do schroniska w Cieszynie trafiło 50kg suchej karmy, koce i miski.

 

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: