Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

80 lat CTF

W Galeryjce COK Domu Narodowego w Cieszynie odbył się wernisaż Jubileuszowych PREZENTACJI CTF 2010, następnie w sali koncertowej miała miejsce uroczysta Jubileuszowa Gala. 

Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne swoim działaniem na przestrzeni osiemdziesięciu lat wpisało się chlubnie w historię polskiej fotografii. Wszystkim osobom, którzy prze te lata działały w Towarzystwie należy się szacunek i pamięć. Pamiętajmy, że każde pokolenie dodaje do skarbnicy kultury swój twórczy wkład pracy.  

Podczas kulminacyjnych obchodów Jubileuszu 80-lecia istnienia CTF nie zabrakło niespodzianek i dużo, dużo zdjęć...Na wystawie, oprócz barwnych fotografii prawie wszystkich aktualnych członków CTF można było znaleźć kilkanaście czarno - białych oryginalnych zdjęć wybranych z archiwum CTF.  

- Osiemdziesiąt lat twórczej i organizacyjnej działalności na niwie uprawiania i popularyzowania fotografii ojczystej to powód do chwały – podkreślali zaproszeni goście – fotografia polska na przestrzeni tych lat właśnie dzięki takim pasjonatom fotografii mogla się rozwijać i tworzyć obraz rzeczywistości polskiej.

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: