Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

OZME- wielki zjazd w Wiśle

Już w najbliższy weekend do Wisły zjadą młodzi ewangelicy z całej Polski. Od 30.09 do 2.10 trwać tu będzie Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej.

Koncerty, spotkania, prelekcje, happeningi, wycieczki, turnieje sportowe…Młodzież, która ten weekend będzie spędzała weekend w Wiśle nie będzie mogła narzekać. W czasie Ogólnopolskiego Zjazdu Młodzieży Ewangelickiej atrakcji przygotowano co niemiara. Organizatorzy spodziewają się nawet kilkuset uczestników z całej Polski.

Miejsce 43. Ogólnopolskiego Zjazdu Młodzieży Ewangelickiej nie jest przypadkowe. Wisła słynie z wielowyznaniowości. – Przykład Wisły pokazuje jak ludzie różniący się nieraz światopoglądem potrafią współpracować i żyć ze sobą – mówi Lidia Forias, zastępca Burmistrza Miasta Wisła.

W tym roku OZME zorganizowano pod hasłem „Nie lura a kultura”. Święto ewangelickiej młodzieży rozpocznie się w piątek 30 września wieczorem, a zakończy w niedzielę 2 października nabożeństwem w wiślańskim amfiteatrze. Na uczestników zjazdu czekają rozgrywki, koncerty, warsztaty, seminaria i spotkania z przyjaciółmi z całej Polski.
 
Jako organizatorzy mamy nadzieję, że ta różnorodność form da uczestnikom wiele możliwości wyboru i pozwoli na osobistą refleksję na temat tego czym jest prawdziwa kultura – stwierdził Marcin Podżorski, pracownik młodzieżowy Centrum Misji i Ewangelizacji.
 
W piątkowym programie, po oficjalnym otwarciu OZME w amfiteatrze, rozpocznie się cykl koncertów, który potrwa aż do północy. Wśród propozycji znalazły się koncerty organowe – będzie można posłuchać muzyki Pawła Branca, Adama Pilcha czy prof. Jerzego Dziubińskiego. W sali kinowej w Domu Zdrojowym wystąpią Arci, Royal Rap, Broken Reed. Zaplanowano też koncerty fortepianowe. Zagrają: ks. Daniel Ferek, Filip Król, Tomasz  Marcol. Wystąpi też zespół Mate.O

W sobotę uczestnicy będą mogli także wziąć udział w happeningu, wycieczkach, turniejach sportowych, strefie gier, warsztatach. Dzień zakończy koncert zespołów CME i TGD w wiślańskim amfiteatrze – informuje Bożena Giemza, rzeczniczka Centrum Misji i Ewangelizacji.
Wspólnie spotkanie zakończy niedzielne nabożeństwo o godz. 11.00.

KOD

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ Z OGÓLNOPOLSKIEGO ZJAZDU MŁODZIEŻY EWANGELICKIEJ W SKOCZOWIE Z 2005 ROKU FOT. ANDRZEJ KŁODA

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: