Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Otwierają kino po remoncie! ZOBACZ ZDJĘCIA

Skoczowskie kino po remoncie odsłania swoje podwoje. Już 31 sierpnia będzie można tu wejść i zobaczyć zupełnie nowe oblicze skoczowskiej X Muzy.

Po stu latach od wyświetlenia pierwszego filmu, skoczowskie kino ponownie po raz pierwszy, tym razem po remoncie, otwiera szeroko swoje drzwi dla widzów. Zakończył się remont skoczowskiego kina. Pierwsi goście, będą mogli zobaczyć kino po remoncie już 31 sierpnia.

Pierwszy seans w skoczowskim kinie zorganizowano 28 czerwca 1913 roku. Od wtedy projekcje odbywały się tu nieprzerwanie przez dziesięciolecia. Przerwę kinomaniaków narzuciły czasy I wojny światowej. Wówczas budynek kina pełnił rolę stajni dla koni wojskowych.  Od 1945 roku kino działało pod nazwą „Podhale”. To na lata działalności pod tym szyldem przypadł „złoty okres” działalności kina. W latach 1963-1993 codziennie wyświetlane były trzy seanse, a w niedziele dodatkowo przed południem o 10.30, przygotowywano poranek dla dzieci. Po zamknięciu działalności kina w 2006 roku, rok później wrócono do pierwotnej nazwy Teatr Elektryczny. Wiązało się to z rozszerzeniem działalności placówki. Kino zostało wzbogacone o scenę. Dzięki temu mogły się tam odbywać różne imprezy kulturalne: przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne. Taką rolę ma pełnić również po remoncie.

W odnowionym budynku kina mieści się hall, szatnia, sala kinowa, kabina projekcyjna oraz kawiarnia z zapleczem kuchennym, w sali kinowej znajduje się 104 miejsc siedzących, scena, a w pobliżu niej znajduje się garderoba. Ponadto zadbano o część kawiarnianą, która mieści się na poddaszu. W tej części znajduje się również ekran projekcyjny oraz miejsce, gdzie będzie można organizować wystawy. Cały budynek przygotowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Chętni już ostatniego dnia wakacji będą mogli zobaczyć odnowione kino. Wtedy właśnie wyświetlony zostanie pierwszy film. Na pierwszy seans Miejskie Centrum Kultury w Skoczowie zaprasza najmłodszych. 31 sierpnia o godz. 18:00 będzie można zobaczyć kultowe dobranocki Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej w ramach - „Dobranocki w kinie”. Tego samego dnia tuż po projekcji dla dzieci, o godz.19:00, będzie można zobaczyć komedię „Chińczyk na wynos” reż.  S. Borensztein. Tak samo będzie wyglądał drugi dzień działalności kina. Również 1 września Teatr Elektryczny zaprasza na te seanse o tych samych porach.

Będzie to również okazja, aby zobaczyć kino po remoncie. Oficjalne otwarcie zaplanowaliśmy na 14 września. Wtedy zagra zespół Krzak. serdecznie zapraszamy – mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie, Robert Orawski.
 
Remont kina trwał półtora roku. Koszt jego modernizacji  w 85 procentach sfinansowała Unia Europejska. Co dało miastu ponad 2 mln dofinansowania.

Dorota Kochman
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: