Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oszustwo na… łazienkę…

Łazienka+ - to nie nowy pomysł rządzącej Partii, ale nowy pomysł oszustów na dostanie się do domów… Cieszyńscy policjanci ostrzegają.

Cieszyńscy policjanci ostrzegają przed nowymi pomysłami oszustów:

- Ku przestrodze przekazujemy informację policjantów z Katowic, w której to mundurowi ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod osoby realizujące rzekomo program rządowy „Łazienka +”, dzięki któremu seniorzy mogą uzyskać dofinansowanie remontu łazienki w kwocie 4,5 tys. zł. Oszuści chcą się „tylko umówić” i nakłaniają na kontakt z fałszywym „przedstawicielem” w swoim mieszkaniu. Informujemy, że nie ma takiego programu i dofinansowania, a osoby dzwoniące do nas z taką propozycją to oszuści. Bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać! – apelują cieszyńscy funkcjonariusze.

A jak wyglądała próba oszustwa?

- Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach odebrał telefon od zaniepokojonej mieszkanki Katowic, która informowała go, że przed chwilą oszuści usiłowali się z nią umówić na spotkanie w jej mieszkaniu, w ramach rządowego programu „Łazienka +”. Oszust rozmawiający z kobietą przez telefon poinformował, że może skorzystać z rządowego programu, który dofinansowuje w kwocie 4,5 tys. zł remont łazienki. Dzwoniący mężczyzna stwierdził, że aby wniosek mógł zostać pozytywnie rozpatrzony, musi przyjść na wizytę i osobiście zobaczyć stan łazienki... – relacjonuje podkomisarz Krzysztof Pawilk, oficer prasowy cieszyńskiej KPP. - Na szczęście kobieta zareagowała przytomnie na te "rewelacje" i stanowczo powiedziała, że żadnego takiego programu nie ma, nikt nie prowadzi dofinansowania remontu łazienki i że natychmiast dzwoni na Policję, zgłaszając usiłowanie oszustwa. Postawa mieszkanki Katowic jest godna naśladowania. Kobieta nie tylko nie uwierzyła oszustowi, ale natychmiast stanowczo zakończyła rozmowę i powiadomiła o całym zajściu policjantów, aby ci ostrzegli innych seniorów.

Oszuści nie śpią i cały czas szukają nowych sposobów, żeby uśpić naszą czujność i nas zaskoczyć:

- Szanowni Państwo, oszuści cały czas modyfikują swoje metody i poszukują nowych sposobów, aby wprowadzić w błąd i ukraść oszczędności całego życia. Weźmy przykład z mieszkanki Katowic i przerywajmy takie rozmowy, odkładając słuchawkę telefonu. Zgłaszajmy natychmiast takie sytuacje na Policji. Bądźmy czujni i bezpieczni! – apeluje Pawilk.

 

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-26 13:45:57
miriam11: Postawa kobiety by była poprawna gdyby umówiła się z oszustami na dany termin i po odłożeniu słuchawki poleciała by do dzielnicowego przedstawić mu sytuację. A tak ptaszki dalej będą latać po osiedlach.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: