Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oszuści znów uderzyli

28-letnia cieszynianka i 83-letni mieszkaniec Skoczowa. Łączy ich jedno – padli ostatnio ofiara oszustwa. Oboje stracili znaczne kwoty.

Młodsi, starsi, kobiety, mężczyźni. Wszyscy mogą paść ofiara oszustwa – przypominają cieszyńscy policjanci. O podobnych przypadkach informowaliśmy niejednokrotnie. Czytaj: 14 oszustw i ponad 100 tysięcy strat

Słyszałeś o oszustwach metodą na pracownika banku! Otrzymałeś niepokojący telefon o wypadku, zagrożonych finansach? Rozłącz się i oddzwoń do członka rodziny, do banku-wtedy będziesz miał pewność co do zdarzenia! Oddzwonienie nic nie kosztuje, a zaoszczędzić możesz wszystko...

- Gdyby 83-letni mieszkaniec skoczowskiej gminy miał bliskich, którzy ostrzegliby go przed oszustami, być może nie oddałaby wczoraj fałszywym policjantom oszczędności swojego życia, czyli ponad 90 tysięcy złotych. I gdyby 28-letnia cieszynianka miała znajomych, którzy by powiedzieli:

„Słuchaj, jak odbierzesz telefon o wypadku członka rodziny, albo o włamaniu na konto bankowe to się koniecznie rozłącz się i oddzwoń do członka rodziny, do banku-wtedy będziesz miał pewność co do zdarzenia. Daj sobie kilka sekund na zastanowienie, a możesz ochronić się przed oszustwem! A jak chcesz inwestować, to się zastanów- czemu brokerzy, którzy potrafią wygenerować 10, 20 a czasami nawet więcej procent zysku z twoich oszczędności chcą się dzielić zarobkami i swoją wiedzą z tobą, skoro mogliby generować takie zyski tylko dla siebie???” to prawdopodobnie nie straciłaby ponad 11 tysięcy złotych… - zauważa podkomisarz Krzysztof Pawlik z cieszyńskiej KPP.

Podobnie było w przypadku kilku innych osób dzień wcześniej, kiedy stracili pieniądze i dostęp do kont, dając się skusić na fałszywe inwestycje na nieistniejącej giełdzie, czy też korzystając z innych "okazji" Internecie…

- Podsumowując: podczas spotkania ze znajomymi porozmawiaj o oszustwach, to ciekawy temat do rozmowy. A swojej babci/dziadkowi powiedz, aby nie wierzyli dzwoniącym do nich nieznajomym i nie przekazywali im pieniędzy, ale od razu po takim podejrzanym telefonie skontaktowali się z bliskimi lub policją – zachęca policjant.

 

NG/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-04-05 17:16:25
mieszko2010: Oszuści nie tylko dzwonią ale wysyłają na emaila wiadomość jako wiadomość od Policji dobrze że człowiek jest ostrożny i nie otwiera takich wiadomości bo była bym kolejną oszukaną osobą a gdy chciałam zgłosić to na policje to dyżurny lekkim głosem stwierdził żeby to tylko usunąć i po kłopocie takie podejście tylko mobilizuje i cieszy oszustów bo wiedzą że niema ich kto zwalczać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: