Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Oszuści w czasach zarazy

Aktualnie szczególna ostrożność jest zalecana, jednak nie chodzi tylko o przestrzeganie zasad higieny i ograniczenie kontaktów z innymi, ale również o czujność związaną z możliwymi próbami oszustwa. Jak się okazuje, złodzieje nie zostali w domach i wymyślają coraz to nowsze sposoby na wejścia do mieszkań. Tym razem podszywają się pod sanepid.

Kontrole sanitarne są prowadzone przez umundurowanych policjantów i odbywają się bez wchodzenia do mieszkań. Policja, czy służby sanitarne mogą wybrać się do określonych osób, jednak zawsze będą unikać kontaktu bezpośredniego, nie wspominając już o wchodzeniu do mieszkań. Jak się jednak okazuje, w kraju pojawiły się osoby, które podszywając się pod sanepid, który rzekomo chce zdezynfekować mieszkanie, dokonują kradzieży.

- Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie odwiedzają prywatnych mieszkań w celu ich dezynfekcji. Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, którzy mogą mieć z Państwem kontakt osobisty, powinni się wylegitymować legitymacją służbową. Nie są ubrani w uniformy ani inny strój roboczy – poinformował sanepid.

Zgodnie z informacjami, które dziś (22.03.2020) otrzymaliśmy od cieszyńskiej policji, aktualnie w regionie nie zgłoszono ani jednej takiej sytuacji. Należy jednak zachować czujność i podchodzić do różnego rodzaju zdarzeń z dużą dozą nieufności. Gdy coś wzbudzi nasze wątpliwości, nie pozostańmy bierni i sprawdźmy, czy faktycznie mamy styczność z odpowiednimi służbami, a wszystkie próby wyłudzeń, czy kradzieży (również nieudane), niezwłocznie zgłaszajmy.

O innych pomysłach oszustów pisaliśmy również tutaj.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: