Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oszuści grasują w Cieszynie! Podają się za pracowników wodociągów

Uwaga! Po Cieszynie grasują oszuści. Podają się za pracowników wodociągów. Do oszustw doszło 3 i 4 czerwca w Cieszynie na ul. Żwirki i Wigury oraz Macierzy Szkolnej.

Jak informuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Cieszyńskiej Policji, do dwóch oszustw doszło w przeciągu dwóch dni w Cieszynie 3 i 4 czerwca w Cieszynie na ul. Żwirki i Wigury oraz Macierzy Szkolnej:

- Złodzieje, którzy podają się za pracowników wodociągów, przychodzą do domów, żeby rzekomo spisać licznik zużycia wody. Po ich wizycie okazuje się, że znikają pieniądze i kosztowności. Taki los spotkał w tym tygodniu dwie mieszkanki Cieszyna. Pokrzywdzone wpuściły do swojego mieszkania mężczyznę i kobietę, którzy podawali się za pracowników wodociągów. Osoby te są teraz poszukiwane są przez policjantów. Zapewniły one seniorkę, że ich odwiedziny są spowodowane koniecznością spisania licznika i sprawdzenia ciśnienia wody. Gdy jedna z niej w łazience sprawdzała licznik, to druga przeszukiwała pokoje i ukradła pieniądze. Seniorki zorientowały się, że zostały okradzione dopiero wtedy, gdy przestępcy opuścili mieszkanie. W ten sposób straciły swoje oszczędności – opisuje zdarzenie Pawlik.

Policjanci apelują, żeby przekazać informację dalej – znajomym, bliskim, krewnym:

- Działając wspólnie skuteczniej możemy zapobiegać takim przestępstwom! Zwracamy się przede wszystkim do osób młodych, aby przekazały wiedzę seniorom w swoich rodzinach. Świadomość mechanizmów działania oszustów może skutecznie zapobiegać tego rodzaju sytuacjom. W sytuacjach budzących jakiekolwiek podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustem, należy jak najszybciej skontaktować się z Policją – 112 – apeluje Pawlik.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje związane z tymi przestępstwami prosimy o kontakt z policjantami cieszyńskiej komendy- numer telefonu 47 857 32 00 lub 47 857 32 55.

POLICJA OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI I APELUJE O WYJĄTKOWĄ OSTROŻNOŚĆ!

  • Nie otwierajcie Państwo drzwi nieznajomym!
  • Nie wpuszczajcie Państwo do domu osób nieznajomych bez wcześniejszego upewnienia się kim one są. Macie prawo do uzyskania danych osoby bądź firmy jaką reprezentuje osoba pukająca do twoich drzwi!
  • Nie przechowujcie Państwo w domu dużych kwot pieniędzy!
  • Pod żadnym pozorem nie przekazujcie Państwo pieniędzy osobom obcym!
  • Unikajcie Państwo podejrzanie korzystnych ofert, tym bardziej, jeżeli sprawa połączona jest z wymogiem podpisywania dokumentów, wpłata zaliczki, ujawnieniem informacji czy okazaniem swoich oszczędności!
  • Współdziałajcie Państwo z sąsiadami w zakresie wzajemnej ochrony i obserwacji mieszkań!
  • Zgłaszajcie Państwo informacje o zauważonych, podejrzanych osobach, które pojawiły się w Waszej klatce, mieszkaniu czy posesji!

 

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-07 15:46:31
krzysztof.nnn: Grasują po całej Polsce. Podają się za prawdziwych Polaków patriotów katolików.
2024-06-07 16:51:26
Oko: Przeprosiłeś już rodzinę zabitego żołnierza, czy idziesz
2024-06-07 16:51:55
Oko: w zaparte?
2024-06-07 17:59:29
krzysztof.nnn: wylazła wesz
2024-06-07 18:19:29
Oko: A ha, czyli nie.
2024-06-07 19:20:31
Gif: @ dla wyborców, cyników , obłudasów etc.., którzy szczuli na polskich żołnierzy, nazywając ich śmieciami i mordercami .. 2021 r. - słowa które szeroko cytowane były w białoruskich reżimowych mediach: „KUR** !!!!!!!!!! Ku**aaaaa !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest ku**a „straż graniczna” ????? „Straż” ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!! I rząd, który zezwala na śmierć kobiet, zamiast na ich ratunek ???? Wszyscy wiecie co się wydarzyło i co się dzieje dookoła !!!!!!” . K. szatan
2024-06-07 20:00:20
Vito: Jeszcze jeden cytat na przypomnienie: "To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi. Nie trzeba robić takiej obrzydliwej, ponurej propagandy, wymierzonej w migrantów, bo to są ludzie, którzy potrzebują pomocy" -Donald Tusk
2024-06-07 20:18:29
one: Oko, Gif, Vito - rachunek wystawiamy w Niedzielę.
2024-06-07 20:57:12
pszeniczny: Najwięcej oszustów grasuje w polityce i w mediach.
2024-06-07 22:17:16
pół_Sasina_z_Wiślicy: srali muchy bedzie wiosna, ruskie onuce do pieca
2024-06-07 22:22:56
Vito: Polsasina, czy to czasem nie jest ta mowa nienawiści która przypisujecie oponentom? BTW cieszysz się z przywrócenie esbeckiej emerytury? Na to pieniążki nowy rząd znalazł, w końcu muszą dbać o swoich.
2024-06-09 21:25:08
pół_Sasina_z_Wiślicy: do ruskiej onucy powyżej: wystawiliście rachunek, "Niedziela" się kończy, teraz możecie spokojnie iść się powiesić
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: