Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Oszukują na bitcoina

Jeżeli wydaje nam się, że znamy wszystkie metody oszustów, jesteśmy w błędzie. Oczywiście każdy z nas słyszał o oszustwie „na wnuczka” czy „na policjanta”. Teraz jednak można spodziewać się bardziej wysublimowanego ataku, czyli metody „na bitcoina”.

Na czym polega metoda „na bitcoina”? Oszustwa różnią się między sobą, jednak zawsze bazują na chęci wzbogacenia się przez inwestowanie w kryptowaluty. Co powinno wzbudzić naszą czujność? Przede wszystkim platforma, na której kupujemy bitcoiny. Warto sprawdzić, czy korzystamy z renomowanego serwisu. Naszą czujność powinien wzbudzić brak dokładnych informacji np. na temat siedziby firmy, czy też historia platformy nie jest jasna.

Drugą istotną kwestią jest natychmiastowy (po zarejestrowaniu się w serwisie) kontakt ze strony „konsultanta”, który zachęca do zainstalowania oprogramowania, lub nakłania nas do wpłacenia określonej kwoty w celu uzyskania natychmiastowego zysku. Inną metodą oszustów jest prośba o natychmiastowe ponowienie wpłaty, ze względu na zablokowanie poprzedniej i wybitnie dobry kurs kupowanej przez nas kryprowaluty.

Obecnie w kraju na policję zgłosiło się kilkaset osób, które dały się nabrać „na bitcoina” i straciły swoje pieniądze - Przypominamy o oszustwach internetowych i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy transakcjach związanych z płatnościami oraz podawaniem swoich danych w sieci Internet! – przestrzega cyklicznie cieszyńska policja, dodając że ostrożność może nas uchronić przed nieprzyjemnymi konsekwencjami.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-16 17:53:37
donekT: Polecam: // https://lubimyczytac.pl/ksiazka/269825/jalowy-pieniadz-historia-kapitalizmu-jako-konfliktu-miedzy-praca-a-lichwa-tom-i-od-medyceuszy-do // wszystkie tomy.
2021-05-17 06:12:50
św. Patryk.: co tam "na bitcoina", znajdą i oskubią jak zwykle paru chciwych i głupich, co Amber Gold i kredyty frankowe niczego ich nie nauczyły - ale mistrzostwo świata jest gdzie indziej - od kilku lat PiS dyma i oskubuje Polaków "na 500+", a tacy biskupi od wieków "na zmartwychwstanie" i obietnice raju po śmierci - tu kwoty idą w ciężkie miliardy co roku, i to dopiero jest prawdziwa sztuka
2021-05-17 13:22:25
wyśmienity cwaniaczek: a jo bych kupił takigo bitKojna ino we kantorze żech był i nie mieli
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: