Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oszukał 25 osób. Myślał, że jest anonimowy...

Strumieńscy policjanci namierzyli i zatrzymali internetowego oszusta, który w ciągu tylko dwóch tygodni oszukał 25 osób. 26-latek jest mieszkańcem Jaworza.

Oszukiwał na Allegro

Policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu zakończyli postępowanie w sprawie licznych oszustw na jednym z portali aukcyjnych.

- Sprawa miała swój początek w lipcu ubiegłego roku. Policjanci otrzymali zawiadomienie dotyczące licznych oszustw, które powiązane było z kontem użytkownika na portalu aukcyjnym. Policjanci ze Strumienia wszczęli w tej sprawie dochodzenie i przy współpracy pracowników działu Bezpieczeństwa Portalu Internetowego Allegro podjęli działania mające na celu ustalenie sprawcy przestępstw. Oszust oferował do sprzedaży różne przedmioty, głównie niskiej wartości, licząc na to, że pokrzywdzeni nie będą zgłaszać tych oszustw policjantom. I tak też się działo – relacjonuje podkomisarz Krzysztof Pawlik z cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji.

Oszukał 25 osób w dwa tygodnie

26-latek założył konto na inne niż swoje dane i w ciągu dwóch tygodni, od końca maja do 13 czerwca 2023 roku zdążył oszukać 25 osób, na łączną kwotę prawie trzech tysięcy złotych.

- Policjanci podczas dochodzenia w tej sprawie wykorzystali elementy informatyki śledczej, zbierali materiał dowodowy oraz dotarli do wszystkich pokrzywdzonych. Zaangażowanie, wnikliwość i odpowiednia taktyka związana z walką z cyberprzestępczością, finalnie doprowadziła policjantów do ustalenia danych i miejsca zamieszkania sprawcy tych oszustw. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Jaworza (pow. bielski) – opisuje Pawlik.

Prowadzący sprawę policjanci zawnioskowali do prokuratora o wydanie nakazu zatrzymania, który przychylił się do wniosku.

Całkowicie zaskoczony

- Podejrzany o przestępstwa mężczyzna został zatrzymany w swoim domu. Był całkowicie zaskoczony wizytą policjantów z Komisariatu Policji w Strumieniu w miejscu zamieszkania. 26-latek był przekonany, że jego działalność jest całkiem anonimowa i nie zostanie wykryta – dodaje oficer prasowy cieszyńskiej Policji.

Wnikliwość i zaangażowanie policjantów prowadzących postępowanie pozwoliła na zgromadzenie materiału, który udowodnił 26-latkowi popełnienie 25 oszustw internetowych, za co grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

 

NG/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-17 11:21:21
utopiec: Oszukał na prawie 3000 zł. Grozi mu do 8 lat. W takim razie do ilu lat grozi tym którzy oszukali Naród Polski na miliony zł?
2024-06-17 14:07:26
Marx.: Tak, to jest temat. Na przykład ten wcale nie anonimowy redemptorysta, oszust na megaskalę. Ten złodziej i oszust co go biskupi murem od lat chronią przed prawem i sprawiedliwością.
2024-06-17 14:08:22
Marx.: Albo ci co PKP na łopatki rozłożyli, z Pinokiem na czele. ====================== wiadomosci.onet.pl/slask/jak-morawiecki-wyslal-pociagi-po-wegiel-teraz-pkp-cargo-jest-na-skraju-upadku/h9bbtvk
2024-06-17 14:10:17
Marx.: Ziobro, Puda, Szwed itd - Fundusz Sprawiedliwości, NCBR itp - tu już na setki milionów szły przewałki złodziejstwo i oszustwa.
2024-06-17 14:10:53
Marx.: Myśleli, że są i zawsze będą bezkarni? A tu doopa.
2024-06-17 17:53:16
miriam11: I tu błąd w logicznym myśleniu drogi Marxie. A GOWNO im zrobią.
2024-06-17 21:08:35
Marx.: A uwidzymy.
2024-06-26 00:34:15
Zdzisław63: Spółki skarbu państwa za pierwszy kwartał są "w plecy " na ponad 10 mld zł. i tym z ***** *** to pasuje !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: