Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zygzakiem i 4 promile. Zatrzymał się dopiero na znaku

Pijany kierowca ze Skoczowa z 4 promilami w wydychanym powietrzu w minionym tygodniu został zatrzymany w Ustroniu. 48-latka złapano dzięki świadkowi.

Jechał zygzakiem i uderzył w  znak

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (13.06.2024) w Ustroniu:

- W czwartkowe popołudnie policjanci z Ustronia otrzymali zgłoszenie dotyczące kierującego oplem, którego sposób prowadzenia pojazdu wskazywał, że najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Mundurowi natychmiast udali się na ulicę Mickiewicza w Ustroniu, gdzie podejrzany kierowca uderzył w znak i zatrzymał swój pojazd. Dzięki reakcji świadka, który widział i zgłosił całe zdarzenie policjanci mogli podjąć szybkie i skuteczne działania. Nietrzeźwy kierowca uciekł do pobliskiego budynku, gdzie został zatrzymany przez policjantów. Tak szybkie zakończenie interwencji możliwe było dzięki zachowaniu zgłaszającego, który na bieżąco przekazywał informacje, gdzie znajduje się nietrzeźwy kierowca – relacjonuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji.

Kompletnie pijany

Jak się okazało oplem kierował 48-letni mieszkaniec gminy Skoczów.

- Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W dodatku posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na pięć lat – informuje oficer prasowy.

3 lata więzienia

- Przypominamy, że prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Poza karą pozbawienia wolności, osoba, która po raz kolejny popełniła przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, musi wiedzieć, iż w wyroku skazującym sąd zobowiązany jest do orzeczenia wobec niej dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów i karę nie mniejszą niż 10 000 złotych. Kara może być również zastosowana wobec osoby, która prowadziła pojazd trzeźwa, ale miała orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności! – zaznacza Pawlik.

Pozostaje jeszcze kwestia osoby, która prowadzi samochód lub inny pojazd, na które wymagane są uprawnienia, a wobec której starosta wydał decyzję o cofnięciu uprawnień.

- Taka osoba popełnia również przestępstwo , za które można orzec karę pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów od jednego roku wzwyż. Pamiętajmy, że na każdym spoczywa obowiązek zapobiegania przestępstwom i reagowaniu na nie. Dlatego zwracamy się z apelem, aby zdecydowanie reagować w sytuacjach, gdy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu chce kierować samochodem – apeluje policjant.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-17 14:19:50
Marx.: I znowu, założę się że to Polak patriota katolik. W Oławie podobnie, dwóch Polaków pobiło Polaka, byli jak to Polacy - pijani. Parę dni temu trzech polskich młodzieńców skatowało na śmierć polskiego piłkarza. Zgroza. 1050 lat wprowadzania siłą "wartości chrześcijańskich" grozi naszemu narodowi unicestwieniem. Obudźcie się.
2024-06-17 14:28:23
Marx.: Proszę, kolejni. Siedmiu Polaków w tym nieletni, zatrzymani po zabójstwie 24-letniego Polaka we Wtórku w wielkopolskiemę. Ja się nie dziwię, że Polacy za granicą mają od dawna fatalną opinię - pijaków, złodziei, chuliganów. Solidnie na nią pracują.
2024-06-17 14:59:17
Vito: 11 sierpnia 1937 stalin rozpoczął operacje skierowana przeciwko Polakom szczując społeczeństwo przeciw Polakom. Jak widać powyzej, niektórzy wzieli to sobie mocno do serca j kontynuują wytyczne po 87 latach.
2024-06-17 16:16:29
Marx.: Viciulu nikt tak Polsce i Polakom doopy nie obrabia jak ty i tobie podobni "prawdziwi Polacy patrioci katolicy" oraz wasi równie świętojebliwi idole.
2024-06-17 17:49:42
miriam11: Ja Marksie ,ino NASI są bez skazy!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: