Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

OSP Mnich się szkoli

Na szczęście silne wichury, które dosłownie spędzały strażakom sen z powiek, powoli odchodzą w zapomnienie. Aktualnie ratownicy z OSP i PSP odnotowują pojedyncze zdarzenia, związane na przykład z wyciekiem płynów eksploatacyjnych, awaryjnymi wejściami do domów, stłuczkami, czy niegroźnymi pożarami. Strażacy z OSP Mnich w związku z chwilowym spokojem w regionie jednak nie próżnują, prowadząc ćwiczenia.

- W przerwie od wyjazdów do zdarzeń staramy się przeprowadzać działania mające na celu poprawę naszej wiedzy oraz posiadanych umiejętności. Wczorajszego wieczoru udaliśmy się naszym średnim zastępem na Gminny Stadion, gdzie od pewnego czasu znajduje się Zbiornik Przeciwpożarowy, z którego to jednostki mogą czerpać wodę na wypadek większych zdarzeń pożarowych – poinformowała OSP Mnich na swojej stronie w mediach społecznościowych.
Strażacy są zawsze w gotowości, świadczy o tym właśnie fakt, że w momencie, gdy interwencji jest nieco mniej, starają się przećwiczyć określone działania i nabyć nowe umiejętności. Świadczą o tym właśnie działania OSP Mnich, która 20 marca 2019 roku wieczór poświęciła właśnie na ćwiczenia. Jak wskazywali druhowie, kierowcy mieli okazję przypomnieć sobie wykonywanie tankowania geodezyjnego, natomiast pozostała część zastępu mogła przeprowadzić wstępne ćwiczenia z zakresu operowania prądami gaśniczymi — Jest to ważna kwestia, umiejętność operowania prądami znacząco poprawia skuteczność i jakość prowadzenia akcji gaśniczych w pomieszczeniach zamkniętych — umożliwia ona ugaszenie pożaru jak najmniejszą ilością zużytego środka gaśniczego, dzięki czemu eliminujemy ryzyko zalania i minimalizujemy straty — wyjaśniają strażacy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: