Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Another Pink Floyd - 40 lat "The Wall"

W piątek (22 marca 2019 roku) w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbył się wyczekiwany koncert „Another Pink Floyd – 40 lat The Wall”. Grupa Another Pink Floyd wystąpiła w Cieszynie już po raz drugi, tym razem grane utwory pochodziły z legendarnego albumu „The Wall”.

Grupa Another Pink Floyd działa na scenie muzycznej już od ponad dekady. Są doceniani, zostali uznani za jeden z najlepszych coverbandów zespołu Pink Floyd. Koncert „The Wall” to hołd z okazji 40 urodzin albumu wydanego przez jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów rockowych.

W trakcie koncertu widać było, jak dużo serca w realizację widowiska włożyli członkowie zespołu. Przemyślane zostało praktycznie wszystko, od scenografii, przez muzykę aż po rekwizyty używane w trakcie określonych utworów. Nie brakowało również budujących napięcie efektów świetlnych oraz wizualizacji — całość została oprawiona w starannie zaprojektowane światło i wizualizacje. Nie zabrakło także charakterystycznego ekranu w kształcie koła i obręczy ruchomych lamp tworzących niesamowity świetlny kalejdoskop. pierwsze dwa koncerty z The Wall w Krakowie i w Warszawie w lutym tego roku zostały wyprzedane do ostatniego biletu, a widzowie nie chcieli opuścić sali, domagając się kolejnych bisów – informowali muzycy jeszcze przed koncertem w Cieszynie.

Zespół Another Pink Floyd koncertuje w całym kraju. Pierwsze koncerty z cyklu „The Wall” odbyły się w Krakowie i Warszawie. Tam, podobnie jak w cieszyńskim teatrze, biletów zabrakło na długo przed planowanym terminem wydarzenia. Cieszyńskie widowisko można uznać za o tyle niezwykłe, że na scenie zobaczyć można było aż dwóch mieszkańców nadolziańskiego grodu. Norman Power, czyli główny wokalista zespołu oraz Sebastian Kret, odpowiedzialny za część partii gitarowych — obaj panowie związani są zarówno z muzyką, jak i ze Śląskiem Cieszyńskim.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: