Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Orlen wkracza na rynek słowacki

Polski Koncern Naftowy Orlen będzie zajmował się dystrybucją paliwa także na rynku naszych południowych sąsiadów. Czy charakterystyczne logo z orłem będzie można zobaczyć na stacjach na Słowacji?

Pierwsza stacja benzynowa ma powstać w miejscowości Malacky na południu Słowacji. Jak się okazuje, nie zobaczymy na niej logotypu Orlen - stacje paliw będą funkcjonowały pod czeską marką Benzina, która stanowi własność polskiego koncernu.

Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen tak uzasadnia obecność marki na rynku słowackim:

Dobrze znamy słowacki rynek. Rafinerie z grupy Orlen zaspokajają 20% jego zapotrzebowania na paliwa. Inwestycja w aktywa zagraniczne w Czechach, Niemczech czy na Litwie i w Kanadzie sprawia, że jesteśmy dziś firmą o globalnym zasięgu. Około 60% dochodów naszej grupy generowany jest poza granicami naszego kraju. 

Przypomnijmy także, że w ramach działań promocyjnych grupy Orlen, koncern postanowił wspierać zespół Williams Racing, który startuje w Formule 1. Jednym z kierowców zespołu jest Robert Kubica.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-24 18:51:13
rudlan: ma coś wspólnego z życiem na ziemi cieszyńskiej? Stacja MOYA na Bielskiej ma nowe dystrybutory to przynajmniej dotyczy ludzi którzy tam tam tankują bo jest im łatwiej
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: