Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ondraszek na zakończenie sezonu

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie sezon artystyczny zakończyła na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie wystawiając plenerowe przedstawienie ''Ondraszek- pan Łysej Góry''.

Pejzaż Wzgórza Zamkowego idealnie pasował do prezentowanego widowiska słowno- muzycznego, do którego scenariusz teatralny napisali Renata Putzlacher, Tomáš Kočko i Bogdan Kokotek, reżyser widowiska. Grają w nim zaś nie tylko aktorzy Sceny Polskiej, ale i Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. Dziękując im po przedstawieniu za przyjęcie zaproszenia do udziału w spektaklu Karol Suszka, dyrektor Teatru Cieszyńskiego, a jednocześnie aktor grający w „Ondraszku” ojca legendarnego zbójnika już poprosił cieszyńskich tancerzy o udział w kolejnym spektaklu, jaki planowany jest na rozpoczęcie kolejnego sezonu teatralnego.

Spektakl cieszył się niezwykłym zainteresowaniem. Kilkakrotnie musiano donosić i dowozić ławki, a mimo to sporo publiczności siedziało po prostu na ziemi. Wśród widzów byli i tacy, którzy nie tylko spektakl już raz widzieli, ale już deklarowali, że jeśli tylko im się uda przyjdą nań gdy będzie wystawiany ponownie.

Karol Suszka zdradził nam natomiast w rozmowie po spektaklu, że widowisko uważa za udane, jednak jeszcze lepszy efekt był, gdy odgrywali go w Koszarzyskach, gdzie postaci wyłaniały się wprost z otaczającego zaaranżowaną tam scenę lasu. Tak więc kto nie był zachęcamy do śledzenia programu przyszłego sezonu Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego i obejrzenia widowiska.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: