Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

On-line w Zakładzie Karnym

Uspokajamy, nie wprowadzono "odsiadki" online… a jedynie ze względu na panujący stan epidemii funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie wzięli udział w spotkaniu on-line ze studentami II roku Resocjalizacji z Edukacją Międzykulturową Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie.

W trakcie spotkania studenci zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania jednostki penitencjarnej typu zamkniętego, którą omówili ppłk. Rafał Kaczmarczyk – z-ca dyrektora oraz por. Tomasz Głasek – rzecznik prasowy.

- Przedstawione zostały m.in. prowadzone oddziaływania penitencjarno-wychowawcze, zasady pomocy postpenitencjarnej, możliwości zatrudniania osadzonych, a także formy zatrudnienia w warunkach zakładu karnego. Na zakończenie prelekcji funkcjonariusze odpowiadali na szereg pytań studentów, którzy dopytywali np. o odbywanie kary pozbawienia wolności przez cudzoziemców, współpracę z organizacjami pozarządowymi, zasady rekrutacji do pracy w Służbie Więziennej, czy o prowadzoną za murami więzienia pomoc psychologiczną oraz medyczną – poinformował por. Tomasz Głasek – rzecznik prasowy.

Ze względu na panujące zagrożenie epidemiczne spotkanie ze studentami, które jeszcze nie tak dawno odbyłoby się na żywo, zorganizowane zostało internetowo. Do czasu pandemii cieszyńscy żacy byli częstymi gośćmi Zakładu Karnego w Cieszynie, gdzie odbywali praktyki.

red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: