Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Olimpiada wystartowała w Cieszynie

W dniach od 16-19 lutego Cieszyn pełni rolę gospodarza jednej z konkurencji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ''Śląsk 2012''. Na Hali Widowiskowo - Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków odbywają się zawody w łyżwiarstwie figurowym.

W miniony piątek (17.02.2012) w Hali Widowiskowo Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków odbyło się uroczyste otwarcie XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych ''Śląsk 2012''.

- Dziękuję władzom Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego i organizatorom Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży za to, że zechcieli przyjąć zaproszenie do Cieszyna i tutaj zorganizować zawody w łyżwiarstwie figurowym. Witam wszystkich uczestników tych zawodów i życzę udanych startów, a jednocześnie wielu wspaniałych wrażeń z pobytu w Cieszynie – powiedział podczas uroczystego otwarcia Jan Matuszek zastępca burmistrza Cieszyna.

XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych "Śląsk 2012" rozpoczęła się 30 stycznia i potrwa do 4 marca. Uroczyste otwarcie miało miejsce 7 lutego w Wiśle. 16 marca w Szczurku odbędzie się podsumowanie oraz oficjalne zakończenie olimpiady. 

W tym roku województwo śląskie organizuje Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach zimowych po raz czwarty. Zawody w dyscyplinach zimowych odbywają się w Wiśle, Cieszynie, Szczyrku, Krynicy, a także Katowicach, Gliwicach, Sosnowcu i Tomaszowie Mazowieckim. Cieszyn gości reprezentacje wszystkich województw naszego kraju, których członkowie rywalizują w takich kategoriach jak: solistki, soliści, pary sportowe. 

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Andrzej Gniadek wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: