Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

GOPR wyjeżdżał 1589 razy

Beskidzkie Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe niestety nie może narzekać na brak zajęć. Tu zdarzeń jest najwięcej w całej Polsce.

 

Na tle kraju to właśnie Beskidy wypadają kiepsko pod względem wypadków w górach. GOPR podsumował swoją działalność w 2011roku. Z wyliczeń wynika, że najwięcej interwencji miała właśnie Beskidzka Grupa GOPR-owców.

Aż 6002 zdarzeń zanotował GOPR w ubiegłym roku, jednak sporą ich część obsługiwali ratownicy z Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tu czynnych jest 432 ratowników, w tym tylko 19 zawodowych.

W sumie ratownicy do akcji wyruszali 1589 razy. Beskidzcy GOPR-owcy na tle pozostałych górskich ratowników odnotowali najwięcej akcji ratunkowych -807, wiodą prym też w interwencjach w górach 712, najczęściej wyruszali też do akcji poszukiwawczych- aż 70 razy. To często kilkakrotnie więcej, niż ich koledzy z pozostałych grup GOPR. 

Niestety te statystyki nie świadczą o tym, że w Beskidach jest bezpiecznie to tu zanotowano najwięcej wypadków narciarskich aż 1044! Ratować trze było 1594 osoby, 3 z nich zmarły. Do akcji ratowniczych 10 razy użyto śmigłowca. 3 razy śmigłowiec towarzyszył też wyprawom ratunkowym GOPR - owców.

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: