Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ogrodzona - odnowiona biblioteka

Niespełna dwa lata temu biblioteka szkolno-środowiskowa w Ogrodzonej została filią biblioteki w Dębowcu. Od tego czasu miejsce przeszło gruntowną renowacje. Odświeżono wnętrze, są też nowe meble i komputery.

Biblioteka od lat służy mieszkańcom Ogrodzonej. Mieści się w budynku tutejszej szkoły. Po książkę zaglądają tutaj nie tylko dzieci, ale i starsi. Kiedy przeszła pod skrzydła biblioteki w Dębowcu postanowiono zmodernizować pomieszczenia. Napisaliśmy dwa projekty, jeden z nich do Instytutu Książki w ramach projektu „Kraszewski. Komputery dla Bibliotek” na zakup sprzętu komputerowego dla czytelników oraz bibliotekarza. Wniosek został zaakceptowany pozytywnie i biblioteka otrzymała 12 tysięcy na zakup komputerów i niezbędnego oprogramowania. - tłumaczy Gabriela Hałgas, dyrektor Gminnej Biblioteki w Dębowcu.

Końcem minionego roku zainstalowano w bibliotece „System Biblioteczny Mateusz” umożliwiający tworzenie komputerowego katalogu książek, który w przyszłości będzie czytelnikom udostępniony on-line. Kolejnym etapem pracy było wyremontowanie pomieszczeń biblioteki oraz zakup nowego doposażenia biblioteki. Udało się to dzięki małym projektom Lokalnej Grupy Działania. Nowa biblioteka to jasne wnętrza, nowe stoliki i krzesła. Są też nowe półki na książki. Ta część inwestycji pochłonęła nieco ponad 13 tysięcy złotych.

Unowocześniliśmy trochę bibliotekę, myślę że dzieci i mieszkańcy będą zadowoleni. Już to widać, czytelników nie brakuje. – cieszy się Hałgas. Uczniowie często nie tylko wypożyczają tutaj książki, ale spędzają wolny czas.

Biblioteka jest czynna:
Poniedziałek 10:30 – 16:00
Wtorek 10:30 – 16:30
Środa 7:30 – 13:00
Czwartek Nieczynne
Piątek 7:30 – 14:00

Jan Bacza

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: