Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Odszedł ks. prałat Jerzy Palarczyk

Przeżył prawie 81 lat, 55 w posłudze kapłańskiej. Duszpasterzował rolnikom diecezji bielsko-żywieckiej, przez wiele lat był także proboszczem parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce. Zmarł ks. prał. Jerzy Palarczyk.

- Wyjątkowy ksiądz, który swoją posługą przyciągał i jednoczył ludzi, wzbudzając szacunek i podziw. Zainteresowany swoimi parafianami i ich sprawami, dyplomata, autorytet dla młodych i starszych. Budowniczy kaplicy na Zapasiekach i salek katechetycznych. Autor książki „Parafia Jaworzynka na tle historii miejscowości” Dziękujemy, Księże, za pracę wśród nas i za każde dobro. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci – napisali na facebooku przedstawiciele Muzeum Regionalnego „Na Grapie” w Jaworzynce.

Ks. prał. Jerzy Palarczyk urodził się 27 czerwca 1939 r. w Cieszynie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1966 r. przez 28 lat swojego kapłaństwa był gospodarzem parafii w Jaworzynce. Parafianie wspominają go jako dobrego gospodarza i oddanego posłudze kapłańskiej księdza.

Diecezja bielsko-żywiecka podała szczegółowy harmonogram uroczystości pogrzebowych:


Program uroczystości pogrzebowych śp. księdza prałata Jerzego Palarczyka

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce

Piątek, 5.02.2021
13.30 Wprowadzenie ciała śp. ks. prałata Jerzego Palarczyka do kościoła w Jaworzynce
14.00 Msza św. z udziałem wiernych
Po Mszy św. czuwanie modlitewne
16.00 Msza św. z udziałem wiernych
Po Mszy św. czuwanie modlitewne
18.00 Msza św. z udziałem wiernych
Po Mszy św. czuwanie modlitewne
20.00 Msza św. sprawowana przez kapłanów z Dekanatu Istebniańskiego oraz innych kapłanów. Księża proszeni są o zabranie własnej alby  i fioletowej stuły.
Sobota, 6.02.2021
12.30 Czuwanie modlitewne przy trumnie śp. księdza prałata Jerzego Palarczyka
14.00 Msza św. pogrzebowa za księdza prałata Jerzego Palarczyka pod przewodnictwem księdza biskupa Romana Pindla. W Mszy św. bierze udział tylko rodzina, przedstawiciele wspólnot parafialnych oraz władz samorządowych. Msza święta bez koncelebry księży.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-05 06:50:46
: A kto to?, że o nim piszecie. Jakiś znany artysta, wynalazca, komuś życie uratował?.......
2021-02-05 11:40:15
koszor: Może i uratował komuś życie, wieczne. Nie znałem tego księdza osobiście, ale niech Pan przyjmie go do siebie. Mam nadzieję, że usłyszy od Boga: " dobrze pracowałeś sługo wierny, wejdź do radości swego Pana".
2021-02-05 12:27:11
bartholomaie: "A kto to?, że o nim piszecie. Jakiś znany artysta, wynalazca, komuś życie uratował?.......". Nie znam zasady, według której na portalu takim jak ox.pl pisze się tylko o osobach, które uratowały komuś życie. Zazwyczaj pisze się o ważnych dla mieszkańców wydarzeniach; w tym przypadku dla mieszkańców Jaworzynki. Sytuacja śmierci tego księdza wywołuje ogromne emocje straty, smutku, żalu ale też wdzięczności, pięknych wspomnień dla wielu osób. To człowiek zasłużony nie tylko dla parafian, dla których był przewodnikiem duchowym i autorytetem. To człowiek zasłużony dla kultury tego regionu, dla społeczności, dla rozwoju. To Człowiek. O tym warto pisać.
2021-02-05 14:32:06
edward pilich : Szczególnie pomógł rolnikom spożywać ich plony
2021-02-05 15:41:58
pastor.: W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego.
2021-02-05 17:20:42
bartholomaie: Edward Pilich: może kiedyś i o Tobie ktoś będzie się wypowiadał w sieci, wiec polecam zgorzkniałość wymienić na serdeczność.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: