Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W ZK szyją odzież ochronną dla medyków

Fundacja Ekologiczna ARKA otrzymała dziś (04.02) 500 kompletów odzieży ochronnej. Odzież ta trafi w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej #Resort Sprawiedliwości Pomaga do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. W sumie powstanie 2500 takich kompletów.

 - Odpowiadając na prośbę bielskiej Fundacji Ekologicznej ARKA funkcjonariusze Służby Więziennej w Cieszynie i Bielsku-Białej zaangażowali skazanych do szycia odzieży ochronnej. Wychowawcy nadzorują pracę skazanych przy maszynach do szycia. Skazani zaś wycinają z flizeliny i zszywają wg wykrojów spodnie oraz bluzy – informuje rzecznik prasowy ZK w Cieszynie por. Tomasz Głasek - Do tej pory skazani uszyli 500 zestawów. Wg ustaleń więźniowie uszyją jeszcze 2000 kompletów odzieży – dodaje Głasek

Odzież posłuży do ochrony medyków z bielskiego i cieszyńskiego szpitala, a także pracowników lokalnych Domów Pomocy Społecznej, Hospicjum i Psychiatrycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Szycie odzieży ochronnej w więzieniu jest kontynuacją ubiegłorocznej akcji szycia maseczek. Przypomnijmy, podczas zajęć praktycznych skazani uszyli przeszło 16 tysięcy maseczek ochronnych, które funkcjonariusze przekazali na rzecz lokalnych placówek opiekuńczych, edukacyjnych i samorządowych.

Red. /mat.pras.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: