Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Czwartek (04.02) był pracowitym dniem dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Ratownicy w tym czasie m.in. interweniowali w związku ze zdarzeniami drogowymi, czy zabezpieczali lądowisko dla śmigłowca LPR.

Pierwsze z czwartkowych wezwań dotyczyło dowiezienia osoby na szczepienie. Ratownicy o 7:31 dowieźli mieszkańca Cieszyna do punktu szczepień.

O 7:55 strażacy interweniowali w Górkach Wielkich na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Kalinowej – zgodnie ze zgłoszeniem 35-tonowy dźwig zapadł się w grząskiej ziemi po wjechaniu w drogę wewnętrzną. Strażacy zabezpieczyli teren działań i podtrzymali dźwig, aby nie uszkodził znajdującej się poniżej instalacji gazowej. Dźwig wyciągnął się samodzielnie, instalacja nie została uszkodzona. Droga została uprzątnięta z rozjeżdżonego błota – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 9:56 strażacy zneutralizowali w Istebnej 1,5-kilometrową plamę oleju.

O 10:42 ratownicy interweniowali w Wiśle na ulicy Nad Zaporą, gdzie doszło do pożaru sadzy. Ogień został szybko ugaszony, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Kolejna interwencja to kolejna plama oleju. O 10:48 strażacy zneutralizowali wyciek w Skoczowie na ulicy Górny Bór.

O 10:59 strażacy znów dowieźli w Cieszynie osobę na szczepienie.

O 11:38 ratownicy interweniowali w Pruchnej na ulicy Katowickiej, gdzie duża ilość błota na jezdni sprawiała, że samochody wpadały w poślizg. Strażacy usunęli zagrożenie.

Kolejna interwencja to fałszywy alarm w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Londzina w Cieszynie. Czujka wzbudziła się o 12:05, na szczęście na miejscu nie stwierdzono zagrożenia.

O 12:52 w Istebnej doszło do wypadku w pracy. Strażacy zabezpieczyli lądowisko dla LPR.

O 13:57 na ulicy Bielskiej w Cieszynie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na szczęściu w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Ratownicy zneutralizowali wycieki i uprzątnęli jezdnię.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: