Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Odnaleziony 160 km od domu...

Zaginiony 76-latek w ręce policjantów z Cieszyna trafił dzięki właściwej reakcji mieszkańca Ustronia. Jego zaginięcie zgłoszono w Krościenku nad Dunajcem.

Zaginięcie 76-latka zgłosiła 7 czerwca tego roku zaniepokojona rodzina. Mężczyzna wyszedł z domu i od tego momentu nikt nie miał z nim kontaktu. Odnaleziony został w Ustroniu - 76-latek siedział w samochodzie na poboczu drogi przy ul Katowickiej. Na taki widok prawidłowo zareagował mieszkaniec Ustronia, który nie był obojętny na sytuację, która wydała mu się podejrzana. Zgłaszający w trakcie rozmowy z kierowcą peugeota zauważył, że 76-latek nie jest w ogóle zorientowany, co się dzieje i gdzie się obecnie znajduje. Powiadomił o zdarzeniu Policję i zaopiekował się 76-latkiem do momentu przyjazdu mundurowych. Stróże prawa ustalili dane mężczyzny. Jak się okazało, był on poszukiwany, jako osoba zaginiona. Jego zniknięcie zgłosiła dzień wcześniej rodzina – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Poszukiwany z miejsca zamieszkania do Ustronia przejechał ponad 160 km… Po konsultacji lekarskiej okazało się, że nie jest wymagana hospitalizacja. Policjanci przewieźli zaginionego do jednostki Policji, powiadomili rodzinę i zaopiekowali się nim do momentu przyjazdu najbliższych.

Red./KPP w Cieszynie

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: