Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Odkrywali Czantorię na nowo

Ponad pół setki turystów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Turystyczno- Sportowym ''Beskid Śląski'' w Republice Czeskiej wzięło udział w kolejnej wtorkowej wycieczce. Tym razem nasi rodacy zza Olzy postanowili poznać kawałek Śląska Cieszyńskiego znajdujący się w Polsce. Grupa przyjechała autobusem kursowym do Ustronia.

 O mieście opowiedział im przewodnik beskidzki Stanisław Pawlik, który po omówieniu po krótce historii i walorów turystycznych Ustronia poprowadził całą grupę żółtym szlakiem turystycznym przez Jelenicę na Małą Czantorię. Choć Wielka Czantoria turystom z PTTS „Beskid Śląski” w RC jest doskonale znana, to najczęściej wychodzą nań z zaolziańskiego Nydku. A szlaku z Ustronia na Małą Czantorię poza przewodnikiem nie znał niemal nikt.

Co ciekawe, kilkoro członków „Beskidu”, którzy nie wyruszyli na wycieczkę wraz z grupą, wędrujący na Czantorię spotkali na szlaku. Jedna członkini Beskidu, której uciekł pociąg do Cieszyna, przyszła na Małą Czantorię, gdzie dołączyła do reszty grupy z Lesznej, kilkoro kompanów z turystycznych szlaków akurat przebywało na wczasach w Ustroniu, dołączyli więc dopiero na szczycie Wielkiej Czantorii, gdzie dostali się z innych części Ustronia. W drogę powrotną turyści wyruszyli już mniejszymi grupkami, w różne strony. Jedni schodzili do Nydku, inni do Ustronia. 

Piękna pogoda sprawiła, że wszyscy byli zachwyceni wyprawą, której dodatkowym bezsprzecznym walorem było poznanie nowych szlaków, o co turystom wędrującym po naszych Beskidach od lat wcale niełatwo. 

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: