Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Odciążą opiekunów

Na co dzień zmagają się z trudną rzeczywistością. Opiekunowie osób niepełnosprawnych dniem i nocą czuwają przy swoich podopiecznych. Są w dobrych i złych chwilach, a często zapominają o własnych potrzebach. Z pomocą przychodzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Skoczowie, który mieszkańcom gminy oferuje pomoc wytchnieniową.

Gmina Skoczów przystąpiła do resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” i szuka właśnie osób do naboru w programie. Jeśli na co dzień opiekujesz się osobą niepełnosprawną i wreszcie chcesz odpocząć lub załatwić swoje sprawy – ta oferta jest dla Ciebie!

Głównym celem Programu jest odciążenie członków rodzin lub opiekunów poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa. Dzięki temu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki dysponować będą czasem dla siebie, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw.

Usługa opieki wytchnieniowej może służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby niepełnosprawnej w sytuacji, gdy opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków. Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021 będzie realizowany poprzez świadczenie usługi opieki wytchnieniowej w formie pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej – informuje gmina Skoczów.

Do programu zakwalifikować mogą się osoby sprawujące bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi.
Więcej informacji udziela MOPS w Skoczowie.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: