Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Odbyła się pierwsza rozprawa Przemysława Majora

Przemysław Major, drugi zastępca burmistrza Cieszyna dziś stawił się w Sądzie Rejonowym w Cieszynie. Samorządowiec oskarżony jest o zniesławienie m.in. konstytucyjnych organów władzy. Rozprawa odbyła się za zamkniętymi drzwiami. Wyrok ma zostać ogłoszony 19 grudnia.

 

Sprawy o pomówienie lub zniesławienie z mocy prawa są niejawne, chyba że poszkodowany złoży wniosek o jawność. Taki wniosek jednak nie wpłynął.

 Po wyjściu z sali rozpraw Przemysław Major powiedział, że skorzystał z prawa wniesienia dowodów w zakresie sprawy. -  Ja przedłożyłem dowody w zakresie moich dwóch wypowiedzi. Pierwsze z 18 października ubiegłego roku, skierowane do Straży Granicznej, i drugie z wypowiedz z 30 grudnia 2021 roku. W tych obu wypowiedziach wskazałem, że ten wpis nie był zamierzeniem celowym, był wyrażeniem opinii w stosunku do sytuacji jaka miała miejsce na granicy, a w szczególności do artykułu portalu Onet i postępowań jakie miały miejsce w placówce Straży Granicznej w Michałowie i działań tzw. pusch-backóww, które już dziś wiemy, że w świetle dzisiejszych wyroków sądowych są działaniami nielegalnymi. Ten post nie miał zamiaru celowego znieważenia funkcjonariuszy i organów państwa. - powiedział  zastępca burmistrza.

W sądzie obecny był także Leszek Waleczek, emeryt, były pracownik służb celnych, który złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie słów zastępcy burmistrza.

Proces  dotyczy wypowiedzi samorządowca z października 2021 r., które opublikował na swoim prywatnym koncie w medium społecznościowym. Odnosząc się do ówczesnej sytuacji na granicy z Bialorusią, oznaczając Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Obrony Narodowej, Straż Graniczną, Mateusza Morawieckiego oraz Prawo i Sprawiedliwość, napisał: „niczym się nie różnicie od nazistów. Niczym!”.

Wpis zilustrował fotografiami: przedstawiającą małych więźniów opuszczających niemiecki obóz Auschwitz oraz dzieci stojących za ogrodzeniem placówki Straży Granicznej w Michałowie.

(ach)

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

100
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-12-05 11:55:30
GusGus: Pan Major na forum publicznym zamieścił te treści za które teraz jest sądzony. Sprawa nabrała wydźwięku we wszelkich mediach zwłaszcza dlatego, że ten Pan pełni funkcje publiczne, nie jest osobą anonimową-prywatną. Może mi ktoś w takim razie wytłumaczyć dlaczego ta sprawa o obrazę funkcjonariuszy publicznych toczy się za zamkniętymi drzwiami? Opinii publicznej nie należy się w tym przypadku wgląd w tocząca się sprawę? Dlaczego?
2022-12-05 12:44:11
Jakkolwiek Żywy : Tak się zastanawiam, czy Vincent Mancini ubrany w mundur konnego policjanta, strzelający w III części Ojca Chrzestnego, był funkcjonariuszem publicznym? To już wystarczy założyć mundur, który służy tylko do osiągania brzydkich celów i złożyć jakąś przysięgę, którą się łamie, żeby być funkcjonariuszem państwa, a nie zwykłym zbirem, cynglem mafii? Co sądzicie o tym filmie?
2022-12-05 13:15:58
"tom": ... no masz!!! typowa pomroczność jasna "... ten wpis nie był zamierzeniem celowym" ;-) DOBRE.
2022-12-05 13:23:38
"tom": ... idąc dalej tą drogą, czyżby Pan Major był podczas dokonywania wpisu w stanie chwilowej niepoczytalności własnych działań, może taka kwalifikacja własnej niecelowości dyskwalifikuje z piastowania tak zaszczytnego stanowiska, jak bycie II zastępcą Gosposi Miasta;-)
2022-12-05 14:31:29
oxjas1: tomus, czy polska straz graniczna byla podczas dokonywania nielegalnych push up niepoczytalna ? Przeciez bezprawnie a czasem z uzyciem przemocy wypychali migrantow czy osoby ubiegajace sie o azyl. Polscy straznicy graniczni niczym nie roznili sie od bezwzglednych urzednikow bialoruskich. Rozumiem, ze wedlug twoich zasad chrzescijanskich jest to jak najbardziej ok, jezeli pare osob w ten sposob stracilo zycie czy zdrowie. Na cale szczescie nie wszyscy sa tacy „katoliccy” jak ty.
2022-12-05 14:44:39
"tom": ... znalazł się pierwszy wierzący niepraktykujący, który nie rozumie jak działa granica, w której są wyznaczone miejsca do jej przekraczania. Należy rozumieć, że ty jasperQ przekroczyłeś zielona granicę z Białorusią i stąd twoje zdziwienie ;-)
2022-12-05 15:02:28
św. Patryk.: przyjdzie czas, że mundurowi i ich zwierzchnicy staną przed sądem za bandyterkę jaką uprawiali na polsko-białoruskiej granicy
2022-12-05 15:09:05
vis: Pan Major i nie tylko powinni się zapoznać z ROZPORZĄDZENIEM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/399 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie unijnego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen) (tekst jednolity), a w szczególności: Artykuł 5, Przekraczanie granic zewnętrznych 1. Przekraczanie granic zewnętrznych dozwolone jest jedynie na przejściach granicznych i w ustalonych godzinach ich otwarcia. Na przejściach granicznych, które nie są czynne całą dobę, udostępnia się widoczne informacje o godzinach ich otwarcia. Państwa członkowskie przekazują Komisji wykaz swoich przejść granicznych zgodnie z art. 39. A także do jakich celów została powołana formacja Straży Granicznej, być może zrozumie, choć wątpię , że funkcjonariusze SG na zewnętrznej granicy UE działają w oparciu o regulacje UE, co zostało zresztą pozytywnie i wysoko ocenione prze kraje członkowskie UE jak i FRONTEX.
2022-12-05 15:09:48
oxjas1: - „ Każdy, kto przebywając na naszej granicy, zgłosi funkcjonariuszowi Straży Granicznej zamiar przekroczenia granicy, w celu ubiegania się w Polsce o ochronę międzynarodową, powinen zostać wpuszczony na nasze terytorium, a funkcjonariusze SG powinni przyjąć od niego odpowiedni wniosek. Do czasu rozpatrzenia, czy takiej osobie rzeczywiście potrzebna jest ochrona międzynarodowa - bo np. jest prześladowana w swoim kraju ze względów politycznych, czy np. tylko poszukuje lepszych warunków życia, powinna ona przebywać w ośrodku dla uchodźców.”
2022-12-05 15:09:51
oxjas1: - „ Każdy, kto przebywając na naszej granicy, zgłosi funkcjonariuszowi Straży Granicznej zamiar przekroczenia granicy, w celu ubiegania się w Polsce o ochronę międzynarodową, powinen zostać wpuszczony na nasze terytorium, a funkcjonariusze SG powinni przyjąć od niego odpowiedni wniosek. Do czasu rozpatrzenia, czy takiej osobie rzeczywiście potrzebna jest ochrona międzynarodowa - bo np. jest prześladowana w swoim kraju ze względów politycznych, czy np. tylko poszukuje lepszych warunków życia, powinna ona przebywać w ośrodku dla uchodźców.”
2022-12-05 15:10:47
pół_Sasina_z_Wiślicy: po dwudziestu kilku latach polskiej niepodległości PiS doszedł do władzy - i pierwsze co zrobił to z e s z m a c i ł polski m u n d u r, polskie w o j s k o, p o l i c j ę, także s ł u ż b y specjalne, postanawiał m a c i e r e w i c z ó w, m i s i e w i c z ó w i podobne esbeckie k a n a l i e na ministerialnych stanowiskach - a mundurowa kadra zamiast w gębę dać i opluć uzurpatorów zaczęła się przed nimi p ł a s z c z y ć, s a l u t o w a ć, p a r a s o l e nosić i k o n f e t t i rzucać - i to jest żałosny obraz polskiej mundurówki po 7 latach rządów PiS, nieliczni swój honor cenili bardziej niz żołd i odeszli z tego pisiego bagna
2022-12-05 15:10:51
oxjas1: 20 sierpnia wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik, z upoważnienia ministra Mariusza Kamińskiego wydał jednak rozporządzenie, które, według rządzących, ma sankcjonować wypychanie obcokrajowców za granicę. Zgodnie z tym rozporządzeniem obcokrajowiec, który został "ujawniony" na "przejściu granicznym, na którym ruch graniczny został zawieszony lub ograniczony oraz poza zasięgiem terytorialnym przejścia granicznego", ma zostać zawrócony "do linii granicy państwowej". Według prawników, rozporządzenie jest nielegalne i nie może być podstawą push-backów.
2022-12-05 15:13:52
oxjas1: Rozumiem, ze polskie prawo i polska sprawiedliwosc nie ma nic wspolnego od 7 lat z pisowskim prawem i sprawiedliwoscia. Oczywiscie ku uciesze tomusia i jemu pisopodobnych.
2022-12-05 15:15:11
pół_Sasina_z_Wiślicy: a pan/pani vis i nie tylko powinien się zapoznać z regulacjami prawnymi dotyczącymi postępowania z osobami które przekroczyły granicę w dowolny sposób z zamiarem ubiegania się o azyl, w Polsce i w dowolnym w kraju UE - bo głupa rżnięcie też zajęcie, ale nabrać na głupie teksty można jedynie głupszego od siebie, w przypadku vis nie będzie to łatwe
2022-12-05 15:33:02
pawel21_13: Tatko się już nie cacko. Od razu usuwa posty które mu nie pasują.
2022-12-05 16:46:34
vis: Sorry, ale sposób przekraczania granicy zewnętrznej UE reguluje akt prawny ROZPORZĄDZENIEM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/399 z dnia 9 marca 2016 r. a nie interpretacja RPO. Procedura przyjmowania wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej nie przewiduje sytuacji ich składania poza terytorium RP, tj. gdy cudzoziemiec przebywa po drugiej stronie granicy państwowej, na terytorium innego państwa ani za pośrednictwem pełnomocnika. Straż Graniczna nie może ingerować i prowadzić swoich działań na terytorium innego państwa. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie podziela opinii wyrażonej w wystąpieniu Pana Rzecznika, że ewentualny kontakt werbalny pomiędzy osobami przebywającymi na terytorium Białorusi a funkcjonariuszami Straży Granicznej, samodzielnie konstytuuje relację jurysdykcji państwa polskiego nad tymi osobami w rozumieniu Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, sporządzonej w Rzymie dnia 4 listopada 1950 r. Wszyscy cudzoziemcy poszukujący w naszym kraju ochrony międzynarodowej mają prawo do złożenia wniosku o jej udzielenie w przejściu granicznym podczas kontroli granicznej (również w sytuacji, gdy nie spełniają warunków wjazdu i pobytu na terytorium Polski).
2022-12-05 17:25:41
SzpiegZNadOlzy: Zobaczymy, jakich fikołków dokona ratusz, jeśli zapadnie wyrok skazujący.
2022-12-05 17:51:47
"tom": ... masz wątpliwości SzpiegZNadOlzy: po takich słowach"...ten wpis nie był zamierzeniem celowym... ", można się tylko spodziewać ... nie wiedziała palica co czyniła lewica ;-)
2022-12-05 18:44:48
Oko: Człowiek honoru, podałby się do dymisji.
2022-12-05 19:03:09
krzysztof  mm: po twoich komentarzach gościu, jesteś ostatnią tu osobą która może cokolwiek o honorze wiedzieć
2022-12-05 19:15:47
pół_Sasina_z_Wiślicy: vis ja nie wiem jaki ty masz interes by głup rżnąć, czy sam tam byłeś w mundurze czy może kto z twoje rodziny, a może tylko psia lojalność wobec pisiej władzy ci każe brednie tu wypisywać na ten temat - przypadki łamania przez polskie służby mundurowe w tym wojsko podstawowych i elementarnych przepisów prawa krajowego i międzynarodowego dotyczącego uchodźców są dobrze udokumentowane i będą na pewno podstawa do podjęcia postępowań prokuratorskich i sądowych wobec winnych, ty najwyraźniej pojęcia nie masz jak sytuacja od strony prawnej wygląda i kopiujesz jedynie jakieś lipne teksty z netu - a kwestia wypowiedzi PM na ten temat to sprawa zupełnie odrębna i sądzący mundurówkę raczej nie będą się jej ustaleniami posiłkowali
2022-12-05 19:22:10
"tom": .. no patrzcie!!! przygadał dzban garnkowi, sorry nie chciałem obrazić garnka, ale najprościej oskarżać innych o własne ułomności, taki to urok pół_Główka_z_Wiślicy ;-)
2022-12-05 19:30:14
vis: jak wskazuję konkretne akty prawne regulujące sposób przekraczania granicy, skoro prawo zostało złamane to oczekuję wskazania konkretnego przykładu ze wskazaniem aktu prawnego UE czy też krajowego który został naruszony przez SG czy tez WP. co do postępowań prokuratorskich to jeszcze należy je zainicjować jak to miało miejsce w przypadku PM. A skoro masz udokumentowane przypadki złamania prawa to powinieneś zawiadomić prokuraturę to nic nie kosztuje
2022-12-05 19:46:32
Mach: Wszyscy wiemy ,że przepisy o legalnym wejściu do UE wskazują na legalne przejścia graniczne i wszyscy także wiedzą ,że większość migrantów ,uchodźców do UE dostaje się nielegalnie, a dopiero potem ich pobyt jest legalizowany przy pomocy różnych ośrodków pozarządowych. Jak wskazuje Katarzyna Przyborska z Krytyki Politycznej w swoim artykule O "Służbach na granicy..."cytuję..."wywózki z obszaru Polski (a te już są nielegalne) kończą się dla uchodźców tragicznie a ci którzy ich ratują, aktywiści opowiadają o gwałtach, pobiciach, pogryzieniach, torturach i okaleczeniach. Niektórzy wypychani na Białoruś wolą się powiesić niż znów dostać się w ręce służb białoruskich"... Trudno aby nasze służby o tym nie wiedziały a pomimo to wywózki wciąż mają miejsce. Jak działa zatem faszyzm.?
2022-12-05 20:02:03
vis: Dlaczego Komisja Europejska nie reaguje skoro jest łamane prawo jak niektórzy twierdzą na zewnętrznej granicy UE?
2022-12-05 20:11:57
"tom": ... następny specjalista się znalazł, co nie rozumie pojęcia faszyzm, widocznie tylko dlatego że ani on ani jego rodzina nie dostała po siedzeniu od tych ideologów. Udają zaś, że niewiedzą, Jak zatem działał faszyzm, bredzą o legalizacji nielegalnego przekroczenia granicy, przez różne ośrodki pozarządowe i dodatkowo powołując się na opinie prawne, antropolożki kultury, której przemyślenia wydrukowano w "Krytyce Politycznej". Naprawdę kwiat ynteligencyi z PRL'm w butach.
2022-12-05 20:45:19
Oko: Strażnicy graniczni gryźli swoje ofiary, szczególnie te które tydzień płynęły bagnami na mrozie. Lewactwo byłoby śmieszne, gdyby nie tylko nie rzadziło zdrową tkanką społeczeństw.
2022-12-05 20:45:41
Mach: Tomie, gdybyś więcej czytał i przy tym myślał jeszcze kamieniarzu, to pisałbyś sensownie. Weź leniu i "wygoogluj" sobie o emigracji i uchodźcach do UE i spójrz w statystyki do roku 2021 bo w lutym 2022 r wybuchła III wojna Światowa na Ukrainie. Potem zrób to samo ze słowem faszyzm i skup się na jego cechach i odnieść to do bieżącej sytuacji politycznej w naszym kraju. Podstawowe cechy faszyzmu 1.autokratyzm w stylu wodzowskim- bez decyzji posła Kaczyńskiego partia rządząca nie wykona ruchu;2.Militaryzm- Polska zbroi się na potęgę;3. Walka z odmiennymi ideologiami (gender , LGBT+)4.Pełna kontrola partii rządzącej nad dużą częścią aspektów życia społecznego i gospodarczego. 5.Gospodarczy etatyzm dla swoich i korporacjonizm (np. łączenie Orlenu z Lotosem i PGNiG, Tauron Energi +Tauron Węgiel+Tauron Ciepło ect.),6.Nacjonalizm, w skrajnych przypadkach szowinizm i rasizm.
2022-12-05 20:51:38
Mach: Oko ,są przypadki pozytywnego zachowania SG, ale były także przypadki ją obciążające i to właśnie na te wskazywał Pan Major.
2022-12-05 21:02:18
"tom": ... PRL'owski erudyto tyś to sam wymyślił, czy tylko wkleił. Jak nie rozumiesz różnicy miedzy uchodźcami a emigrantami nie powtarzaj mądrości za II Zastępcą o Nazizmie.
2022-12-05 21:18:31
Mach: Tomie, znów zrezygnowałeś z myślenia a to powinno poprzedzać twoje pisanie na tym forum, Proponowałem ci tylko ,żebyś sobie w google wpisał hasła o emigrantach i uchodźcach z UE i do UE, nic więcej i wyczytał byś tam ile rocznie nielegalnie osób dostaje się z poza UE w obszar UE. Nie objawiałem ci swojej wiedzy na temat rozumienia różnicy pomiędzy uchodźcami a emigrantami więc niczego mi nie wmawiaj, a powtarzam włącz myślenie.
2022-12-05 21:25:55
"tom": .. staraj się o własne braki Mach'u, z własnymi sam sobie poradzę, aż czuć socjalizm z twojej wypowiedzi ;-)
2022-12-05 21:35:20
Wiederholec: Zastanawia mnie dlaczego człowiek, który nie ma nic do ukrycia, który zgadza się na publikowanie wizerunku i podawanie danych osobowych nagle kryje się przed mieszkańcami na niejawnej rozprawie.
2022-12-05 21:35:20
Wiederholec: Zastanawia mnie dlaczego człowiek, który nie ma nic do ukrycia, który zgadza się na publikowanie wizerunku i podawanie danych osobowych nagle kryje się przed mieszkańcami na niejawnej rozprawie.
2022-12-05 21:44:02
"tom": ... pewnie dlatego, by nie wyszły podobne rodzynki jak ten "... wpis nie był zamierzeniem celowym, był wyrażeniem opinii .." albo "...że ogólnie dostępny wpis na swoim profilu w mediach społecznościowych jest prywatną wypowiedzią na prywatnym profilu." Cóż jóż Ktoś napisał, o szatach cesorza ;-)
2022-12-05 22:02:39
Mach: Ale jesteście tępakami widercholec i tom- przecież to nie oskarżony wniósł o utajnienie rozprawy ale poszkodowany a tymi są organy konstytucyjne państwa i ich funkcjonariusze w imieniu których działa emeryt Pan Leszek Waleczek.
2022-12-05 22:05:43
oxjas1: - [ ] https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29220701,zrebinska-omerta-30-osob-patrzylo-na-zabojstwo-ciezarnej-i.html Tak wlasnie wygladala i wyglada mentalnosc wyborcow PiS i wiernych kk. Brzydze sie takimi ludzmi. Niestety podobnych tzw. pseudokatolikow mozna spotkac i obecnie, chocby tutaj na ox.
2022-12-05 22:06:23
oxjas1: Wladza PiS i kosciol za jej przyzwoleniem we wzajemnej adoracji obudzili niskie, prymitywne instynkty, truchlo podniosło leb, bo fanatycy tej katopisowskiej zarazy dostali zielone swiatlo. Ludzie zakompleksieni, kipiacy nienawiscia do samych siebie sa doskonalym narzedziem do manipulacji.
2022-12-05 22:16:41
"tom": ... jasperQ tobie tylko cegłą z drewnianego kościoła pomoże, bo egzorcyści będą bezsilni ;-)
2022-12-05 22:58:56
pół_Sasina_z_Wiślicy: vis jeśli liczysz na to że będę z tobą dyskutował o tabliczce mnożenia to się mylisz - jesteś kolego z ligi podwórkowej, w necie masz tony materiałów i dokumentów na temat przestępstw dokonywanych przez władze PiS i polskie służby mundurowe, a mnie po prostu szkoda czasu na zajmowanie się pisim glonem, bez odbioru
2022-12-06 07:16:50
"tom": ... no patrzcie, pół_Główek_z_Wiślicy liczy na czytanie bredni w Onecie, już się jeden taki znalazł, któremu wytoczono sprawę w niezawisłym sądzie ;-)
2022-12-06 07:56:05
sierżant_Niemyty_Wycior: Obatel Waleczek, emerytowany celnik który poczuł się urażony wpisem PM, to członek znanej powszechnie ze swej uczciwości, nieskalanego charakteru i oddania służbie PRL mundurowej grupy zawodowej. Obatel Waleczek nie dzieli się z nami swą opinią na temat bandyckich w swym charakterze wyczynów zamaskowanych osobników ubranych w mundury polskich formacji. Obatela Waleczka oburza porównanie tych zamaskowanych typów do nazistów. Uchodźców zamarzających na błotach pogranicza i przeganianych jak zwierzęta przez uzbrojone bandy obatel Waleczek najwyraźniej ma głęboko w swej Waleczkowej doopie. Niewiele wiemy o obatelu Waleczku bo on nie dla sławy i chwały, ale z miłości do swej ojczyzny i patriotyzmem powodowany poskarżył się sądowi.
2022-12-06 08:04:38
sierżant_Niemyty_Wycior: Na swoim profilu na FB obatel Waleczek cytuje mędrców, na przykład Arystotelesa: "Jest tylko jeden sposób pozwalający całkowicie uniknąć krytyki: nic nie mówić, nic nie robić i być nikim" i dodaje swój własny komentarz: "tylko jak długo można tak żyć???" Ponieważ bycie nikim okrutnie męczyło obatela Waleczka postanowił on zacząć działać i przemówił. Za temat wystąpienia wybrał sobie skrytykowanie Przemysława Majora za jego krytykę przestępczego w swym charakterze działania osobników w polskich mundurach na polsko-białoruskiej granicy. Obatel Waleczek z pewnością już nie czuje się nikim. Jest powszechnie znany i omawiany. Ma swą własną sieciową tożsamość i renomę - a w niektórych środowiskach może nawet jest ceniony i szanowany, nie wiem. Nareszcie. A kto wie, może mu to pomoże w sprzedaży działki na Mnisztwie gdyby oferta była nadal aktualna...? ===> gazetacodzienna.pl/node/111683
2022-12-06 08:21:21
oxjas1: Dla tomusia i reszty katolikopodobnych - https://miasta.tokfm.pl/miasta_tokfm/7,185059,29214199,18-letni-justlord-z-ghany-marzyl-o-karierze-pilkarskiej-w-europie.html - … „To, co spotkało Justlorda, jest trudne do wyobrażenia. Nie można uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w Europie w XXI wieku - mówi prof. Glensk. Tak naprawdę tylko dzięki temu, że nogi chłopaka były w tragicznym stanie, bo miał w butach zamarzniętą wodę, nie został wywieziony na Białoruś, ale trafił do szpitala”…
2022-12-06 08:23:48
oxjas1: Kolejne ważne orzeczenie sądu! Sąd w Białymstoku uznał, że @Straz_Graniczna złamała prawo, zawracając szesnastoletniego Syryjczyka do Białorusi i nie przydzielając mu ochrony gwarantowanej w ramach przepisów o małoletnich bez opieki - 30 lis 2022
2022-12-06 10:30:47
oxjas1: Co do obatela Waleczka ( o ktorym pisze s-N-W) byle kto stal sie byle kim. Niech sie cieszy.
2022-12-06 10:56:25
jojestelagalicyjok: Wyrok może być różny, po 19 grudnia zobaczymy? Szczególnie w strefie nadgranicznej ten konflikt jest pasjonujący,bowiem w Sądzie stawiają się przedstawiciel lokalnej władzy samorządowej vs urzędnik państwowy.
2022-12-06 10:56:26
jojestelagalicyjok: Wyrok może być różny, po 19 grudnia zobaczymy? Szczególnie w strefie nadgranicznej ten konflikt jest pasjonujący,bowiem w Sądzie stawiają się przedstawiciel lokalnej władzy samorządowej vs urzędnik państwowy.
2022-12-06 10:56:26
jojestelagalicyjok: Wyrok może być różny, po 19 grudnia zobaczymy? Szczególnie w strefie nadgranicznej ten konflikt jest pasjonujący,bowiem w Sądzie stawiają się przedstawiciel lokalnej władzy samorządowej vs urzędnik państwowy.
2022-12-06 11:28:56
vis: co do jawności postępowania sądowego to może trochę FAKTÓW, "Rozprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Sędzia wyjaśnił, że sprawy o pomówienie lub zniesławienie z mocy prawa są niejawne, chyba, że poszkodowany złoży wniosek o jawność. Nie wpłynął on jednak." A więc jednak nie na wniosek poszkodowanego a z mocy prawa
2022-12-06 11:33:11
vis: Na miejscu by też było aby oskarżony powołując się na wyroki podał taki konkretny przykład ze wskazaniem na sygnaturę i datę jego uprawomocnienia
2022-12-06 14:58:09
Mach: vis: o ile mi wiadomo, to Pan Waleczek jest emerytem, i to on w żaden sposób nie mógł się czuć pomówionym czy też zniesławionym. Akt oskarżenia sporządził prokurator, który także nie czuje się stroną w tym sporze, a jedynie czyni to z urzędu-w imieniu PW, bo organy konstytucyjne i ich funkcjonariusze, tak naprawdę mają to "gdzieś", czy ich ktoś pomawia czy nie, czy pomawiający czyni to słusznie czy też nie, czy PW wiedział ,że może wnieść o jawność postępowania czy nie. Z faktu ,że z mocy prawa sprawy o pomówienie lub zniesławienie są niejawne , kiedy w sądzie występują poza oskarżonym jakieś bliżej nieokreślone substytuty pan sędzia wywiódł wniosek ,że substytut może czuć niekomfortowo? To może PW zawnioskuje o jawność ,przecież to nie chodzi o niego ani o prokuratora ani kogoś konkretnego tylko o organy konstytucyjne państwa, których bezpośrednio nie da się pomówić czy też znieważyć by z tego powodu te organy cierpiały. Dość kiepskie vis: uzasadnienie sądu o wyłączenie jawności.
2022-12-06 15:13:12
Mach: Właśnie to ten element owego procesu o pomówienie jest dla mnie nie zrozumiały i w nim widzę wadę formalną oskarżenia .Bo mogę zrozumieć, że jedna osoba pomówiła publicznie inną osobę a ta domaga się w procesie o zniesławienie ukarania sprawcy pomówienia i sąd na wniosek pomówionego czy z mocy prawa czyni sprawę niejawną ,żeby nie dodawać moralnych cierpień osobie pomówionej. Tyle ,że trudno rozstrzygać o cierpieniu organów konstytucyjnych czy też wszystkich jego funkcjonariuszy, którzy oskarżenia nie wnieśli, a czyni to emeryt z Cieszyna na okoliczność wydarzeń na granicy białorusko-polskiej.
2022-12-06 16:07:20
vis: ja tylko prostuję nieprawdę zawartą w treści posta: 2022-12-05 22:02:39 Mach: Ale jesteście tępakami widercholec i tom- przecież to nie oskarżony wniósł o utajnienie rozprawy ale poszkodowany a tymi są organy konstytucyjne państwa i ich funkcjonariusze w imieniu których działa emeryt Pan Leszek Waleczek. I tylko tyle... art. 359 kpk jasno to reguluje, a więc nie ma mowy o swobodnej interpretacji Sądu, nikt nie wnosił zgodnie z przysługującym mu prawem wynikającym z art. 359 kpk o utajnienie rozprawy i to jest niepodważalny FAKT.
2022-12-06 16:16:41
vis: mialo być o jawność rozprawy
2022-12-06 16:45:52
Mach: O faktach się nie dyskutuje, oczywiście sprostowanie twoje ma uzasadnienie, tyle ,że nie wiem 1) czy PW ma upoważnienie ,któregoś z organów państwa (konkretnie którego) by w takim procesie występował jako jego substytut, i czy rozstrzygnięcie w tej sprawie powinno zapaść, że to on ma czy też nie wnosić o jawność bądź utajnienie postępowania o zniesławienie organu władzy państwa, którego nie posiada pełnomocnictwa i czy ktoś był władny takiego pełnomocnictwa udzielić PW i czy ten organ w ogóle sobie tego życzył. Przecież każdy organ ma swojego rzecznika i procesową reprezentację a prokuratura przystępując do sporządzenia aktu oskarżenia powinna takiego pełnomocnictwa żądać . 2)Jeśli organ ,który mógł się poczuć zniesławionym poprzez swoją uprawnioną reprezentację aktu oskarżenia nie wniósł dlaczego ze względów ekonomiki procesowej takiego oskarżenia sąd nie odrzuci.3) i Tu "clou" wniosku o odrzucenie oskarżenia Jeśli sprawa dotyczy ogólnie zniesławienia organu władzy państwowej to na ironie jednym z tych organów konstytucyjnych władzy państwowej jest władza sądownicza i w takim wypadku sąd by sądził we własnej sprawie jako organ władzy w sprawie innego organu władzy państwowej dlatego z wykładni logicznej coś mi tu nie pasuje. Oskarżać powinna SG, a ta nie jest tym zainteresowana a robi to bez umocowań prawnych PW poprzez prokuratora i tylko w tym wypadku sąd rozstrzygał by w tej sprawie jako organ bezstronny.
2022-12-06 17:18:05
Mach: Poza tym vis: odnośnie wypowiedzi toma i widercholca przypisanie im ograniczenia w rozumieniu tekstu wynika , głownie z tego ,że to właśnie oskarżonemu przypisali ,że to on wniósł o utajnienie postępowania a z tekstu jasno wynikało ,że przysługuje to poszkodowanemu i ten zarzut widercholca i toma był vis: nieprawdziwy. I to jest Fakt.
2022-12-06 17:43:34
vis: dostępne komentarze do Art. 60. - Objęcie czynu ściganego z oskarżenia prywatnego przez prokuratora - Kodeks postępowania karnego., w sposób jasny wyjaśniają udział Prokuratura w postępowaniu
2022-12-06 17:44:38
"tom": ... czepiasz sie
2022-12-06 21:09:42
pół_Sasina_z_Wiślicy: prokuratura partyjna Ziobry robi wszystko by nie patrząc na przepisy za wszelka cenę przy byle okazji udupić kogokolwiek z opozycji, to obserwujemy już od 7 lat - chwała bogu są jeszcze niezależne wolne sądy w w tym kraju: "Prokuratura zarzucała Barbarze Kurdej-Szatan, że znieważyła funkcjonariuszy Straży Granicznej. We wtorek pruszkowski sąd umorzył sprawę. "To, że prokuratura doprowadziła niemal do tragedii osobistych i zawodowych mojej klientki, jest patologią" - stwierdził gorzko adwokat aktorki, mecenas Jacek Dubois. Sprawa Barbary Kurdej-Szatan, którą oskarżono o znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej, została umorzona. Mecenas Jacek Dubois poinformował w mediach społecznościowych, że taką decyzję podjął pruszkowski sąd. Dziś piękny poranek z mec. Zosią Gajewską w sądzie w Pruszkowie. Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan w której prokuratura zarzucała jej, że znieważyła Straż Graniczną. Sąd uznał, że nikogo nie znieważyła. Miłego dnia - przekazał adwokat aktorki. Przypomnijmy: Barbarze Kurdej-Szatan PUŚCIŁY NERWY po ostatnich wydarzeniach: "K*RWA!!! MORDERCY!!! WCIĄŻ CHCECIE TAKIEGO RZĄDU?"
2022-12-06 21:11:02
pół_Sasina_z_Wiślicy: W 2021 roku prokuratura postawiła Barbarze Kurdej-Szatan zarzuty znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Aktorka opublikowała na swoim Instagramie nagranie z interwencji na granicy z Białorusią i w niecenzuralnych słowach wyraziła się o podjętych przez strażników działaniach. Mimo że wpis został przez nią skasowany, prokuratura wszczęła postępowanie zakończone postawieniem zarzutów. Kurdej-Szatan groziła kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Jeżeli akt oskarżenia w sposób ewidentny jest niesłuszny, czyli na pierwszy rzut oka widać, że ktoś nie popełnił czynu zabronionego, to wtedy sąd bez prowadzenia rozprawy może umorzyć sprawę na posiedzeniu - wyjaśnił mecenas. Każde spojrzenie prawnika na wpis pani Kurdej-Szatan prowadzi do takiego wniosku i sąd w pełni zgodził się z naszymi tezami. Powiedział, że pani Kurdej-Szatan działała w ramach usprawiedliwionego prawa do wyrażania opinii i krytyki oraz realizowała swoje prawa wynikające choćby z artykułu 54 Konstytucji. Sąd stwierdził, że jej wpis miał charakter metaforyczny. Mecenas dodał, że jest zadowolony z orzeczenia sądu, jednak jego radość ma gorzki wymiar.
2022-12-06 21:11:44
pół_Sasina_z_Wiślicy: To jest tak, jakbyśmy każdego dnia świętowali, że wstaje dzień - stwierdził. Bardziej martwimy się tym, że w ogóle w czyimś umyśle powstał pomysł, żeby za tego rodzaju wpis kobiety i matki, będący wyrazem empatii i współodpowiedzialności za kraj, w ogóle formułować akt oskarżenia - podkreślił. Dubois stwierdził, że Barbara Kurdej-Szatan już poniosła niezasłużone konsekwencje. To, że prokuratura doprowadziła prawie że do tragedii osobistych, zawodowych mojej klientki, jest patologią. W tej sprawie sąd powinien być nad prokuraturą jako narzędzie państwa, a nie nad kobietą, która krzyczy w trosce o dzieci. Tutaj nastąpiło totalne pomieszanie pojęć i doszliśmy do sytuacji, gdzie to pani Kurdej-Szatan musiała tłumaczyć i przepraszać za to, że powiedziała, że nie można być niehumanitarnym, że nie można okazywać pomocy. Ja uważam, że pod takim pręgierzem powinna stać prokuratura, a nie człowiek, który gdzieś zachował się bohatersko - skwitował.
2022-12-06 21:15:54
pół_Sasina_z_Wiślicy: Może być i tak, że obatel Waleczek, członek emerytowany powszechnie znanej z uczciwości i za nią cenionej grupy mundurowej celników wyrokiem sądu zostanie zmuszony do zapłacenia odszkodowania Przemysławowi Majorowi z oszczercze pomówienia i wszystkie negatywne konsekwencje Waleczkowych obatelskich wydumanych i z nosa wyszulkanych oskarżeń o obrazę, cvzego temu obatelowi emerytowanemu serdecznie z tego miejsca życzę
2022-12-06 21:48:07
"tom": ....a jakże, pół_Głowek_z_Wiślicy już odtrąbił sukces: a tymczasem! Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie zgadza się z decyzją sądu i argumentacją przyjętą w uzasadnieniu wydanej decyzji. "W ocenie oskarżyciela publicznego publikacja wpisu, w którym oskarżona posługuje się określeniami "maszyny bez mózgu i serca" oraz "mordercy" w stosunku do Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy wykonujących obowiązki ustawowe w zakresie ochrony granicy RP na odcinku polsko-białoruskim zniesławiła podmiot zobowiązany do ochrony granic państwa, jak również jej funkcjonariuszy" - wyjaśniła prok. Aleksandra Skrzyniarz. "Wskazana wypowiedź w żadnej mierze nie mieściła się w granicach wolności słowa. Fakt, że była ona emocjonalna nie wpływa na ocenę znamion zarzucanego czynu"- podkreśliła. Dodała przy tym, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie niezwłocznie zaskarży wydane postanowienie domagając się jego uchylenia. Za zarzucany aktorce czyn może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
2022-12-06 21:50:45
"tom": ....Następnym razem pól Głowku, przynajmniej czytaj do końca, jak wkleić nie potrafisz ;-)
2022-12-06 22:23:51
oxjas1: Od kiedy mowienie prawdy moze byc zniewaga? Kobieta powiedziala prawde, a ze to nie w smak prawicowym, nacjonalistycznym i szowinistycznym oszolomom to osobna kwestia, wynikajaca z prymitywnego i pozerskiego rozumienia patriotyzmu.
2022-12-06 22:25:41
Mach: Tomie, pewnie do odwołania strony skarżącej doświadczony prawnik jakim jest mec. Dubios napisze odpowiedź, nie mniej jednak nie uprzedzając wyroku sądu odwoławczego umorzenie postępowania na tym etapie rozpoznania sprawy sąd odwoławczy zakończy i podtrzyma wyrok sądu okręgowego bez wzywania stron. Myślisz ,że za słowa "maszyny bez mózgu i serca" oraz "mordercy " mają większą wagę znieważenia od słów lidera partii rządzącej wypowiedziane z mównicy sejmowej podczas prac organu konstytucyjnego jakim jest SEJM RP pod adresem opozycji wypowiedziane publicznie i opublikowanej szeroko w mediach i poza granicami naszego kraju, któremu to uszło na sucho? Tomie włącz myślenie.
2022-12-06 22:38:50
"tom": .. tobie już nic nie pomoże Mach'u, tym bardziej myślenie, jak temu co przed tobą się wpisał, chyba że prorokiem chcesz zostać. Jako Tomasz wolę to zobaczyć ;-)
2022-12-06 22:50:21
Mach: Jak to brzmiało? " ja bez żadnego trybu. Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie sobie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata. Niszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami".
2022-12-06 22:59:25
"tom": ...a propos wagi znieważenia, słów lidera partii rządzącej wypowiedzianych z mównicy sejmowej. Najwyraźniej masz problemy z pamięcią uogólniając wypowiedz pod adresem całego organu //https://www.youtube.com/watch?v=yRoQVPJLcJY// , może nie odróżniasz członka od organu ;-)
2022-12-07 05:42:15
sierżant_Niemyty_Wycior: z przyczyn których można się domyślać "tom", przed banem tom lem, głupa rżnie i udaje że nie wie jak działa prokuratura w Polsce pod rządami PiS - z głupa rżnącym dyskusja to jak z obsmarkanym kolacja, co pod rozwagę tu piszącym podaję
2022-12-07 07:28:08
"tom": ... dzięki! sierżancie_Niemyty_Wyciór'u, spod palca mi to wyjąłeś "z głupa rżnącym dyskusja to jak z obsmarkanym kolacja", Sierżant_Niemyty_Jarząbek z pewnością już nie czuje się nikim. Jest powszechnie znany i omawiany. Ma swą własną sieciową tożsamość i renomę - a w niektórych środowiskach może nawet jest ceniony i szanowany //https://youtu.be/KhlHHyLBFPg?t=8//
2022-12-07 07:32:24
Mach: Tomie, choć przedmówca zachęca mnie do niedyskutowania z obsmarkanym to zwracam ci uwagę ,że na poziomi klasy pierwszej szkoły podstawowej tłumaczą dzieciom w szkole czym jest liczba pojedyncza, to wtedy Tomie gdy zwracasz się do członka, a czym jest liczba mnoga, to wtedy gdy zwracasz się do przedstawicieli, zgromadzenia organu. To szkoła podstawowa. Widać ,że nadajesz się jedynie do obróbki kamienia bo myślenie już dawno wyłączyłeś.
2022-12-07 07:46:42
"tom": ... to nie szkoła podstawowa podniosła twój poziom, tylko zniżasz się do poziomu wnuków, choć się obawiam że już ciebie intelektualnie przerosły, Mach'u. Te członki o których piszesz, są przedstawicielami takich jak TY, w żadnym wypadku nie są przedstawicielami zgromadzenia organu ;-)
2022-12-07 09:02:05
Mach: Tomie, trzymaj się tematu. Jak wielokrotnie słyszałeś i przeczytałeś, a co z uporem obsmarkańca nie chcesz przyjąć do wiadomości twój idol prezes faszyzującej partii obraził swoim wystąpieniem majestat organu władzy państwowej ich przedstawicieli na forum sejmu i nie poniósł z tego tytułu nawet symbolicznie żadnej kary. Można przyjąć ,że wyznaczył standardy krytyki organów władzy. Zatem hipokryzją jest żeby oczekiwać od wymiaru sprawiedliwości, że będzie wobec obywateli stosowała różne standardy, dlatego jestem spokojny o wyrok zarówno dla PM jak i aktorki PBKSZ.
2022-12-07 09:16:02
"tom": ... tu się zdziwisz, ja też jestem spokojny o wyrok ;-)
2022-12-07 09:18:37
oxjas1: Propaganda PiS podobnie jak propaganda Putina powoduje pranie mozgu. Nie warto dyskutowac z bezmozgowcami.
2022-12-07 09:24:14
"tom": ...masz !!! dyskutant się znalazł ;-)
2022-12-07 10:00:39
vis: Umorzenie postępowania wobec celebrytki jak na razie nie kończy w żaden sposób sprawy, do tego aby sprawa zakończyła się prawomocnym rozstrzygnięciem jeszcze daleka droga., można by powiedzieć że Postanowienie SR w Pruszkowie na dzień dzisiejszy nie weszło do obrotu prawnego a więc powoływanie się na to postanowienie jest przejawem kompletnej niewiedzy, informacja ta ma kaliber na równi z długoterminową prognozą pogody, czyli może się potwierdzi..Odnośnie sprawy naszego lokalnego gieroja, to gdyby była oczywista to już dawno na schodach cieszyńskiego Sądu Jacek lub Roman udzielali by wywiadów dla TVN razem z tą ofiarą.
2022-12-07 12:35:38
Mach: System prawny , który wbrew zapewnieniom Ziobry miał być zreformowany ,w gruncie rzeczy pozostał nie zmieniony od czasu wszech rządzącej krajem PZPR. Dla takiej partii jak ta ,która nami rządzi możliwość "smykania" po sądach ludzi niepokornych władzy jest to jak najbardziej na rękę. Ci którzy doświadczyli podobnych procesów w latach upadającej komuny mają "deżawi". Doskonale wiemy ,że jest to forma walki z przeciwnikami i nie koniecznie musi chodzić o wymierzenie sprawiedliwości a jedynie o zgnębienie wszelkiej niezależnej krytyki, swobody wypowiedzi, pokazanie siły tam gdzie naprzeciwko stoi jednostka, a chowanie głowy w piasek gdzie bunt przybiera masowego charakteru. Tak kończyła się PZPR i tak skończy i obecna władza, która leżąc będzie wierzgać kopiąc obywateli wlokąc ich przed kolejne sądy do wyczerpania drogi prawnej by doznać ostatecznej klęski. Więc vis: marna z tego dla ciebie pociecha. Wpisujesz się jako kontr gieroj na tym forum, anonimowy tchórz , który sekunduje z góry przegranej sprawie.
2022-12-07 13:34:58
Marx.: o dzisiejszej polskiej prokuraturze, dla tych co wczoraj z Księżyca spadli oraz głęboko upośledzonych umysłowo co nie kumają ni w ząb otaczającego świata [tom, vis wybierajcie]: "Dziś złożę w tej sprawie zaskarżenie do prokuratury — zapowiedział poseł Cezary Tomczyk. Chodzi o opisaną przez OKO.press sprawę Artura Dziadosza, byłego wiceszefa Służby Więziennej, który trzy lata temu śmiertelnie potrącił na pasach 69-letnią kobietę. Artur Dziadosz do dziś nie usłyszał zarzutów, a sprawa jest przerzucana między prokuraturami. W międzyczasie Zbigniew Ziobro mianował go szefem potężnego, państwowego przedsiębiorstwa – Mazovii. To kolos, ponad 280 mln złotych przychodu i niemal 5 mln zł zysku, z tysiącem zatrudnionych. Bo to jest człowiek Ziobry. Został prezesem spółki, trzy lata temu zabił człowieka na pasach i dostał nagrodę."
2022-12-07 13:53:00
Marx.: i jeszcze więcej o koorestwie władzy dzisiejszej: W grudniu br. Jacek Kurski rozpoczął pracę jako zastępca dyrektora wykonawczego szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie — poinformował Narodowy Bank Polski. Kandydatura Kurskiego została zgłoszona przez prezesa NBP Adama Glapińskiego. Kurski w nowej pracy zarobi ponad 1 mln zł rocznie. Narobi się - będzie zastępcą dyrektora wykonawczego Dominique'a Favre'a ze Szwajcarii. W tej roli otrzyma uprawnienia do działania w jego imieniu pod jego nieobecność. Ponadto będzie mógł uczestniczyć w większości posiedzeń Rady Dyrektorów Wykonawczych w charakterze doradczym, bez prawa głosu.
2022-12-07 13:55:40
Marx.: co ma Polakom do powiedzenia ta sprzedajna menda? - " Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się Polsce", bez komentarza
2022-12-07 14:24:58
vis: Czyli zabrakło merytorycznych argumentów. Man nadzieję że zapadnie sprawiedliwy i satysfakcjonujący dla funkcjonariuszy Straży Granicznej wyrok. Gdyby oskarżony miał cohones to by nie usuwał swojego postu, usuwając post sam przyznał się do tego że naruszył treścią tego postu prawo.
2022-12-07 15:37:33
Marx.: vis gdybyś miał zamiast siana choć trochę oleju we łbie byś tych głupot tylu tu nie powypisywał, od "zawiadamiania prokuratury" poczynając na "cohones" kończąc
2022-12-07 18:51:23
one: @Mach: po pierwsze autokratyzmu w Polsce nie ma, po drugie mylisz zbrojenie z militaryzmem (spory błąd już dla abiturienta na ogólnym profilu). Same warunki faszyzmu, które odnalazłeś na wikipedii (podejrzewam, że wstydziłeś się podać źródło) można przypisać bardzo wielu krajom - w tym wielu z tzw. demokracji zachodniej. Odstąp od naciągania rzeczywistości pod swoje tezy bo nie służy to dyskursowi.
2022-12-07 20:08:24
sierżant_Niemyty_Wycior: gościu tyś się z choinki urwał? to po pierwsze, a po drugie odstąp od naciągania swoich tez pod rzeczywistość bo za to kurwizja dostaje pieniądze i to niemałe
2022-12-07 20:17:08
"tom": ... c.n.d - sierżant_Niemyta_Ciura swoje tezy naciąga pod rzeczywistość za forsę, przecież nie za free;-)
2022-12-08 04:54:04
suski: a propos sądów, kurwizji i prawa do opinii: W poniedziałek 6 grudnia w Sądzie Najwyższym w Warszawie na wniosek Telewizji Polskiej odbyła się rozprawa kasacyjna. Chodzi o sprawę sprzed prawie czterech lat, gdy po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza prof. Wojciech Sadurski nazwał TVP w mediach społecznościowych "goebbelsowskimi mediami". We wrześniu 2021 r. stołeczny sąd karny podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji i uznał, że prof. Wojciech Sadurski nie zniesławił Telewizji Polskiej, kierowanej wówczas przez Jacka Kurskiego. Od wyroku II instancji TVP wniosła apelację, która właśnie została rozpoznana. W poniedziałek kasacja pełnomocnika oskarżycielki prywatnej (TVP) została w całości oddalona jako "bezzasadna". Tym samym SN potwierdził, że wpis Sadurskiego ze stycznia 2019 r. nie miał charakteru przestępczego, a tym samym prawnik nie złamał prawa.
2022-12-08 04:57:08
suski: prof. Sadurski komentuje teraz tak (a mnie się ten komentarz podoba): "Tej rozprawy w ogóle nie powinno było być. Zostałem przecież uniewinniony wyrokiem prawomocnym, w drodze apelacji TVP przeciwko uniewinniającemu mnie wyrokowi pierwszej instancji. Ale w akcie pieniactwa, opłacanego z publicznych pieniędzy, TVP postanowiła iść na całość i złożyć kasację – czyli nadzwyczajny środek odwoławczy. TVP przegrała wszystko, co mogła przegrać. Jak mówi powiedzenie: "bogatemu kto zabroni?". Propagandowe armie rządu każdego dnia potwierdza trafność mojego opisu ich działania. Na dodatek, nie tylko szczują na oponentów politycznych PiS, ale także starają się zamknąć usta swoim krytykom, takim jak ja. Takie to "medium publiczne", a w rzeczywistości rządowa agenda propagandowa, suto opłacana przez podatnika. Ze mną im się nie udało, ale nie mam złudzeń, że w czasie zbliżających się wyborów ich propagandowa zaciekłość tylko ulegnie wzmożeniu. Tak potwierdzą moją diagnozę."
2022-12-08 05:10:58
suski: Z dokładnością do szczegółów przypadek burmistrza Majora jest bardzo podobny, tyle że tu w roli najeżonego i pewnego siebie rozgrywającego występuje prokuratura zasłaniająca się obatelem emerytowanym celnikiem Waliczkiem czy jak mu tam. Cha im w de i kawałek szkła, jak mówi klasyk. Podobno co bardziej kumaci w PiS zajęli się w tym czasie budowaniem "Arki Jarosława". Tak, do ewakuacji.
2022-12-08 06:11:48
"tom": ... w nocy z 7 na 8 grudnia wilkołak nie może spać, oczekując na pełnię księżyca, wypisuje brednie raz o zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza innym razem o Jacku Kurskim, człowieku który zmienił państwową telewizję.
2022-12-08 06:21:34
"tom": ... Wszystko to w kontekście procesu II Zastępcy Burmistrza Cieszyna, który porównał Służby i organy Państwa Polskiego do Nazistów. Różne brednie mogą się wykluć w głowie, ale porównanie powyższych przypadków, może tyko sugerować niebezpieczeństwo zamachu na gieroja z Chybia, albo usilną chęć poszukiwania ścieżki ewakuacji w zaprzyjaźnionych strukturach partyjnych Rad Nadzorczych.
2022-12-08 07:48:19
"tom": ... tylko na tyle cię stać!!! ciuro ;-)
2022-12-08 13:30:20
sierżant_Niemyty_Wycior: służby, organy, chooje śmooje i kurwizja - zgadza się pisi bobku, wszystko to jedno wielkie pisie goowno pod rządami pisich członków
2022-12-08 13:42:37
sierżant_Niemyty_Wycior: i oto życie przynosi kolejne obrazki żenującego splugawienia polskich służb i munduru przez PiS i Macierewicza - rosyjski agent w komisji do spraw WSI prowadzonej przez moskiewskiego agenta Antka, konfetti z helikoptera i parasole nad chłopakiem Antka to pryszcz w porównaniu z tym mega-skandalem - "Tomasz L. "miał dostęp do wszystkiego, co jest ważne dla polskiego wywiadu"" - tvn24.pl/polska/sprawa-tomasza-l-zatrzymanego-pod-zarzutem-szpiegostwa-na-rzecz-rosji-piotr-swierczek-wyjasnia-sprawe-bylego-pracownika-komisji-likwidacyjnej-wsi-6417397
2022-12-08 13:44:01
sierżant_Niemyty_Wycior: Były członek komisji likwidacyjnej WSI i pracownik warszawskiego urzędu został w tym roku zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Członkowie komisji likwidacyjnej przygotowywali dokumenty potrzebne do działań komisji weryfikacyjnej. Przez ich ręce przewinęły się teczki, w których były dane nie tylko polskich oficerów. Tomasz L. został zatrzymany w marcu 2022 przez ABW pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Federacji Rosyjskiej. Pracownik Urzędu Stanu Cywilnego w Warszawie, 16 lat wcześniej, w 2006 roku był członkiem komisji likwidacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych. Miał dostęp do największych tajemnic polskiego wywiadu i kontrwywiadu wojskowego.
2022-12-08 13:46:43
sierżant_Niemyty_Wycior: ABW ogłosiła sukces i "ten sukces został upubliczniony, po czym po paru miesiącach okazuje się - kiedy śledczy zaczęli uważniej przyglądać się życiorysowi Tomasza L. - że to tylko wierzchołek góry lodowej". - Bo jego ostatnia działalność w urzędzie stanu cywilnego to tylko koniec jego kariery, a w 2006 roku miał po prostu dostęp do największych tajemnic polskiego państwa z racji wykonywanej wtedy funkcji. W ABW paru wysokim szczęki opadły. Tomasz L. wprowadzony przez agenta Antka do komisji d/s WSI miał dostęp do wszystkiego, co zgromadziły w swoich zasobach Wojskowe Służby Informacyjne. Miał dostęp do teczek z danymi agentów, z danymi oficerów, miał dostęp do danych związanych z infrastrukturą, tak że znał nawet mieszkania, w których spotykali się nieformalnie nasi oficerowie z informatorami, miał dostęp do wszystkiego tego, co jest ważne dla polskiego wywiadu, do tajemnic polskiego państwa.
2022-12-08 13:49:31
sierżant_Niemyty_Wycior: ktoś tu ma pretensje do PM o jego opinię na temat bandyterki uprawianej przez osobników w polskich mundurach na granicy polsko-białoruskiej? być może, zwłaszcza moskiewska agentura tak może działać w państwie rządzonym przez PiS i ścierwa podobne do Antka
2022-12-08 15:05:51
"tom": ..... mało ze ci wypociny skasowano, powtórzę!... tylko na tyle cię stać!!! ciuro ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: