Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Od zależności ku samodzielności 2021” rusza nabór wniosków

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) zaprasza samorządy, organizacje pozarządowe oraz podmioty działające na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin z terenu całej Polski do składania wniosków w ramach resortowego otwartego konkursie „Od zależności ku samodzielności – edycja 2021”. Celem programu jest umożliwienie osobom z zaburzeniami psychicznymi przezwyciężenia trudnej sytuacji życiowej i społecznej, a także wsparcie dla ich bliskich.

Jak podaje Ministerstwo organizacje i instytucje mogą uzyskać dofinansowanie do projektów w ramach czterech modułów programu:
1. Wsparcie rodzin z osobą z zaburzeniami psychicznymi. Moduł ma na celu umożliwienie dostępu dla rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi do różnorodnych usług wynikających z ich potrzeb np. okresowe zastąpienie w sprawowaniu funkcji rodzicielskich, inicjowanie grup samopomocowych rodziców.
2. Samopomoc. W ramach tego modułu szczególnie promowane będą innowacyjne projekty wspierające samopomoc, a jednocześnie realizujące funkcję pomocniczości państwa. Powinny one opierać się na osiągnięciach nauki i dobrych praktykach, zwłaszcza w działaniach zmierzających do rozwoju samopomocy osób chorujących psychicznie i osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz rodzin tych osób.
3. Umożliwienie osobom z zaburzeniami psychicznymi zdobywania kompetencji niezbędnych do samodzielnego życia. Moduł ma na celu rozwój umiejętności, które przyczynią się do uzyskania możliwie jak najpełniejszej samodzielności w codziennym funkcjonowaniu osób z zaburzeniami psychicznymi.
4. Integracja i innowacyjność. Moduł ma na celu inicjowanie i wdrażanie nowych form wsparcia środowiskowego dla osób z zaburzeniami psychicznymi, zwłaszcza przez jednostki organizacyjne służb pomocy społecznej.

MRiPS poinformowało, że w ramach tegorocznej edycji programu z dofinansowania skorzystało 46 projektów. Na edycję 2021 budżet programu wynosi- tak samo jak w tym roku - 3 mln zł. Ministerstwo szacuje, że w przyszłym roku z dofinansowania może skorzystać ok. 45 projektów z całej Polski.

Oferty konkursowe można składać do 22 stycznia 2021 r. Więcej informacji o programie „Od zależności ku samodzielności – edycja 2021” na stronie MRiPS. Zapraszamy samorządy, organizacje pozarządowe oraz podmioty działające na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu naszego powiatu do zainteresowania się możliwością skorzystania z dofinansowania w ramach programu.

AK, MRiPS

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: