Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Od września będą uczyć się za darmo

Zakończył się elektroniczny nabór do Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie. Uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w klasach młodzieżowych SOiZ będą uczyli się za darmo.

Uczniowie rozpoczynający naukę w Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie w roku szkolnym 2012/2013 będą uczyli się bezpłatnie. Oferta dotyczy: Technikum Organizacji Reklamy, Technikum Obsługi Turystycznej i Liceum Ogólnokształcącego – grupy językowej i wojskowej. 

Przypomnijmy - w związku z jubileuszem 20-lecia Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie, Zarząd Cieszyńskiego Stowarzyszenia Oświatowego jako organ prowadzący szkołę podjął decyzję o bezpłatnym kształceniu w klasach młodzieżowych - w szkołach ponadgimnazjalnych. Dotyczy to uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2012/2013, czyli 1 września 2012.

Rezygnacja z czesnego to pomysł nowatorski nie tylko w naszym regionie. - Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie jako pierwsza szkoła społeczna – niepubliczna działająca na terenie powiatu cieszyńskiego zrezygnowała z pobierania czesnego za naukę dla uczniów „nowoprzyjętych” do klas pierwszych młodzieżowych. Nauka w klasach młodzieżowych od 1 września 2012 będzie za darmo przez cały okres kształcenia, czyli przez 3 lata w Liceum i 4-lata w Technikum – mówi Barbara Glet dyrektor szkoły.

Rozpoczęty 14 maja elektroniczny nabór właśnie się zakończył. - Nabór odbywał się do trzech klas, tj. do Technikum Organizacji Reklamy, Technikum Obsługi Ruchu Turystycznego i Liceum Ogólnokształcącego o poszerzeniu językowo – turystycznym i wojskowo – sportowym. Uczniowie, którzy zostali przyjęci do w/w klas uzyskali wysoką ilość punktów . Od września będą uczyli się w klasach małoliczebnych i w świetnie wyposażonych pracowniach  - dodaje dyrektor Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie, podkreślając jednocześnie uzyskane przez placówkę świetne wyniki tegorocznych matur - Wszyscy absolwenci klas młodzieżowych zdali w 100% maturę. Jest to kolejny sukces szkoły. Dotychczas „młodzieżówka” uzyskiwała świadectwo dojrzałości w 100%. To dobra tradycja.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: