Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nutella Mini Tour de Pologne

Ponad 200 zawodników stanęło do kolarskiego wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne, który 12 lipca wraz z godziną 16.00 wystartował w Cieszynie.

12 lipca łącznie z peletonem 69. Tour de Pologne do rywalizacji stanęli najmłodsi adepci kolarstwa. Chętnych do przeżycia tej wyjątkowej przygody nie zabrakło. O żółtą koszulkę lidera walczyło ponad 200 zawodników Nutella Mini Tour de Pologne.

W tym wyścigu udział mogło wziąć każde dziecko w wieku 9-14 lat startując indywidualnie, czy też reprezentując np. swoją szkołę podstawową czy gimnazjum. Jedynym warunkiem było posiadanie sprawnego roweru i kasku. Każdy z uczestników przemierzył trasę w prawdziwej kolarskiej koszulce. Na zwycięzców czekały nagrody i oczywiście żółta koszulka lidera. Młodym uczestnikom towarzyszyła oprawa godna najlepszych zawodników.

W tym roku Nutella Mini Tour de Pologne w Cieszynie wystartowała już po raz trzeci budząc oczywiście ogromne emocje. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych, którzy musieli zmierzyć się z trasą o długości 3 kilometrów i trzystu metrów. Najlepiej wśród dziewcząt spisała się Edyta Gołek (LKUKS Pszczyna) wyprzedzając Aleksandrę Lach i Angelikę Skłodowską (UKK BDC Huragan Wołomin). Wśród chłopców najlepszy okazał się Maciej Biedrończyk (KS Luboń Skomielna Biała), który zwyciężył przed Antonim Olszar (Cieszyn) i Dawidem Balą (KS Luboń Skomielna Biała). Klasyfikację drużynową wygrał KS Luboń Skomielna Biała.

Po swoich młodszych kolegach do kolarskiej rywalizacji stanęli uczniowie gimnazjum. Pierwszy na mecie w tej kategorii wiekowej był Jakub Murias (Rzeszów). Drużynowo najlepsi okazali się uczniowie UKK BDC Huragan Wołomin. Wśród dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Migdoł (LKUKS Pszczyna).

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: