Nutella Mini Tour de Pologne

Ponad 200 zawodników stanęło do kolarskiego wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne, który 12 lipca wraz z godziną 16.00 wystartował w Cieszynie.

12 lipca łącznie z peletonem 69. Tour de Pologne do rywalizacji stanęli najmłodsi adepci kolarstwa. Chętnych do przeżycia tej wyjątkowej przygody nie zabrakło. O żółtą koszulkę lidera walczyło ponad 200 zawodników Nutella Mini Tour de Pologne.

W tym wyścigu udział mogło wziąć każde dziecko w wieku 9-14 lat startując indywidualnie, czy też reprezentując np. swoją szkołę podstawową czy gimnazjum. Jedynym warunkiem było posiadanie sprawnego roweru i kasku. Każdy z uczestników przemierzył trasę w prawdziwej kolarskiej koszulce. Na zwycięzców czekały nagrody i oczywiście żółta koszulka lidera. Młodym uczestnikom towarzyszyła oprawa godna najlepszych zawodników.

W tym roku Nutella Mini Tour de Pologne w Cieszynie wystartowała już po raz trzeci budząc oczywiście ogromne emocje. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych, którzy musieli zmierzyć się z trasą o długości 3 kilometrów i trzystu metrów. Najlepiej wśród dziewcząt spisała się Edyta Gołek (LKUKS Pszczyna) wyprzedzając Aleksandrę Lach i Angelikę Skłodowską (UKK BDC Huragan Wołomin). Wśród chłopców najlepszy okazał się Maciej Biedrończyk (KS Luboń Skomielna Biała), który zwyciężył przed Antonim Olszar (Cieszyn) i Dawidem Balą (KS Luboń Skomielna Biała). Klasyfikację drużynową wygrał KS Luboń Skomielna Biała.

Po swoich młodszych kolegach do kolarskiej rywalizacji stanęli uczniowie gimnazjum. Pierwszy na mecie w tej kategorii wiekowej był Jakub Murias (Rzeszów). Drużynowo najlepsi okazali się uczniowie UKK BDC Huragan Wołomin. Wśród dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Migdoł (LKUKS Pszczyna).