Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowa jakość-Nowe możliwości

Od roku 2008 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie realizowany jest projekt pod nazwą 'Nowa jakość-Nowe możliwości' współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W styczniu tego roku rozpoczęła się trzecia edycja tego programu. Obecny okres realizacji projektu trwa od 1 stycznia 2012r. do 31 stycznia 2013r. Wszystkie podejmowane działania mają na celu przede wszystkim upowszechnienie pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego oraz ofert urzędu pracy. Główną grupą, do której skierowany jest projekt, to pracodawcy prowadzący działalność na terenie powiatu cieszyńskiego.

Zewnętrzni pośrednicy pracy spotykają się osobiście z pracodawcami w siedzibach firm. Celem tych spotkań jest przybliżenie oraz promocja oferty urzędu pracy. Doradca zawodowy udziela pomocy w rekrutacji, doradza w sprawach podnoszenia kwalifikacji i szkoleń, tak dla pracodawców jak i pracowników oraz pomaga w sytuacji gdy zachodzi potrzeba zwolnień. Obie formy wsparcia dostępne są bezpłatnie.

W kwietniu tego roku odbyło się „Seminarium dla pracodawców”, gdzie poruszone były m.in. zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad opłacania składek ZUS, zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz Funduszy Europejskich. Na październik planowane jest przeprowadzenie „Seminarium nt. poradnictwa zawodowego” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, adresowane do wszystkich zainteresowanych tematyką:  „Praca: zawód czy kompetencje”. W styczniu 2013r. zorganizowana zostanie Konferencja podsumowująca  projekt.

Wszystkich pracodawców zainteresowanych skorzystaniem z usług zewnętrznego pośrednictwa pracy lub doradztwa zawodowego prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 33 851 49 91

zewnętrzni pośrednicy pracy: w. 130/136;
doradca zawodowy: w. 131/132
lub drogą mailową: kaci@praca.gov.pl

(artykuł sponsorowany)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: