Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Potrafisz rozbić namiot ?

W najbliższy weekend warto wybrać się do Wisły. Sobota i imprezy, które w ten dzień się odbędą odbywać, zapewne przyciągnie do miasta tych, którzy wolą aktywny wypoczynek niż spędzanie wakacji przed telewizorem.
Wisła na kółkach - brzmi tytuł pierwszej z imprez. Dodajmy nie chodzi w tym przypadku o rowery a coś co bardziej nam się kojarzy z zimowym sportem - snowboardem. Brak śniegu wcale nie zniechęca miłośników szusowania by zapomnieć o uprawianiu tego sportu. Można - ale w wersji letniej. Wszystko przez mountainboard.
To takie snowboardowanie latem - mówi Katarzyna Czyż - Kaźmierczak z wydziału promocji miasta. Zasada jest podobna, jest deska, ale są do niej doczepione koła. Dzięki czemu uniezależniamy się od śniegu i jeździć możemy zarówno po asfalcie, wysokiej trawie i kamieniach. Właśnie jutro, w sobotę będzie można w Wiśle spróbować swoich sił jeżdżąc na  mountainboardzie. W mieście powstała bowiem szkoła jazdy na tym urządzeniu.
 
 
 
 
Pokazy rozpoczną się o godzinie 10.00 na placu Hoffa. Stanie tam duża rampa, po której zjeżdżać i skakać będą zawodnicy. A w Wiśle mają pojawić się najlepsi w tej dziedzinie sportowcy. Będzie też duża dmuchana poduszka, która tłumić ma ewentualne upadki.
 
Równolegle między 10.00 a 14.00 w okolicach amfiteatru powstanie ogródek przewodnika. Będziemy przekonywać turystów i mieszkańców, ze wyprawa rowerowa to niekoniecznie duży wyczyn, ale dobrze jest wiedzieć jak się do niej przygotować - wyjaśnia Kaźmierczak. W ogródku podróżnika pojawią się Ania i Rob Maciągowie. To autorzy kolejnej książki turystycznej - „Podręcznik przygody rowerowej”. To poradnik w jaki sposób przygotować się do trasy.
Dowiemy się też jak dobrze umocować sakwy na rowerze, oraz jakie modele wybrać. A także ważne informacje, co powinno znaleźć się w apteczce, jak czytać mapę rowerową. Będą też pokazy, które wydawać się mogą prostymi, ale w terenie nie zawsze nam wychodzą. Będzie m.in. rozkładanie namiotu czy filtrowanie wody - nie każdy wie jak to zrobić dodaje Kaźmierczak. Jednym słowem od doświadczonych podróżników, dowiemy się jak bezpiecznie zaplanować i odbyć podróż.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: