Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Od niedzieli szukają 21-latka

Służby ratownicze i policjanci od paru dni szukają 21-letniego mężczyzny, który był w niedzielę wieczór na zaporze w Żermanicach (powiat Frýdek-Místek). W tym popularnym ośrodku sportów wodnych, bardzo chętnie odwiedzanym rowniez przez Polaków, doszło do tragedii, kiedy kajak się przewrócił.

Do tragicznego zdarzenia na żermanickiej zaporze doszło wieczorem 17 lipca br. Kajak, którym płynęło trzech mężczyzn z nieustalonych dotąd przyczyn przewrócił się. Mężczyzna nie umiał pływać, zniknął pod wodą. Być może pewną rolę odegrał alkohol. Rodzinie i poszkodowanym zapewniono opiekę psychologa.

Od tej pory młodego mężczyzny szukają policjanci i służby ratownicze: - Do poszukiwania zaginionego młodego człowieka od dzisiejszego rana dołączyła specjalna policyjna grupa. Prawie 30 członków zespołu we współpracy z lokalnymi jednostkami z Wydziału Rejonowego  przeszukują brzeg, zwłaszcza w okolicach tamy - informuje por. Mgr. Soňa Štětínská, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Komendy Policji w Ostrawie.

Do akcji wkroczyło również 10 płetwonurków z wydziału operacyjnego policji, którzy dokładnie przeszukują miejsce tragedii. Głębokość (około 20 metrów) i praktycznie zerowa widoczność na samym dnie znacznie utrudniają odnalezienie ciała 21-latka.


Pokaż Żermanice na większej mapie

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: