Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Ochrzczono'' książkę o ''Beskidzie Śląskim''

Na dorocznej uroczystości zamykającej zawsze w listopadzie sezon turystyczny spotkali się wczoraj członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Sportowego ?Beskid Śląski''. Spotkanie odbyło się w siedzibie Miejscowego Koła Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Wędryni, w sali ?Czytelni'', a prowadziła je prezes ?Beskidu'', Halina Twardzik.

Na dorocznej uroczystości zamykającej zawsze w listopadzie sezon turystyczny spotkali się wczoraj (19.11.2011 - przyp red.) członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Sportowego „Beskid Śląski". Spotkanie odbyło się w siedzibie Miejscowego Koła Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Wędryni, w sali „Czytelni", a prowadziła je prezes „Beskidu", Halina Twardzik.

Uczestnicy uroczystości wysłuchali sprawozdań z działalności turystycznej i sportowej swojej organizacji. Obejrzeli dwa krótkie filmy: o „miyszaniu łowiec" oraz o paleniu mielerza, imprezach, które w Koszarzyskach organizuje tamtejsze Ognisko Górali Śląskich Związku Podhalan wspólnie ze stowarzyszeniem obywatelskim „Koliba".

Punktem kulminacyjnym spotkania był jednak „chrzest" nowej książki, którą „Beskid" wydał z okazji jubileuszu 90-lecia. Wspólnie z autorami jubileuszowej publikacji polał książkę szampanem dyrektor generalny Huty Trzyniec, Jerzy Cienciała.

Głos Ludu- Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: Głos Ludu
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: