Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ochaby - wyremontują kładkę

Około 1,2 miliona złotych ma kosztować remont kładki nad Wisłą w Ochabach. Taką cenę zaproponowała firma, która przystąpiła do przetargu. Oferta była najkorzystniejsza, spośród trzech złożonych w przetargu.

Kładka nad Wisłą w Ochabach to kolejny z obiektów, który został zakwalifikowany do naprawy po powodziach z ostatnich lat. Wstępne szacunki mówią, że koszt jej naprawy będzie wynosił około 2 milionów złotych. Półtora miliona złotych na ten cel otrzymaliśmy z urzędu wojewódzkiego w formie promesy na usuwanie skutków powodzi. Reszta środków pochodzić będzie z naszego budżetu – mówił podczas ostatniej konferencji prasowej, burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko. Jednak przetarg na wykonanie robót, który właśnie rozstrzygnięto pokazał, że roboty nie będą kosztowały tyle ile zakładano. Zobacz materiał: Kolejne promesy dla samorządu.

Jak czy tamy w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Skoczów, do przetargu na odbudowę obiektu mostowego nad rzeką Wisłą wystartowały trzy firmy. Najkorzystniejsza ofertę – nieco ponad 1,2 miliona zł. - zaproponowała firma Mostmarpal z Pietrzykowic. Przedsiębiorstwo zadeklarowało termin wykonania inwestycji do 26 października.

Przetarg na wykonanie remontu ogłoszono zanim gmina odebrała promesę. To, jak tłumaczy burmistrz, wynikało z tego, że na realizację inwestycji są bardzo krótkie terminy. Problem polega na tym, że musimy rozliczyć się z inwestycji do końca grudnia. Wiadomo, że w okolicach końca roku prace budowlane mogą być utrudnione. W związku z tym dobrze byłoby odpowiednio wcześnie inwestycję zakończyć. - mówi Sitko. Czasu jest mniej niż w przypadku kładki na ul. Sportowej, która była remontowana w ubiegłym roku. Wówczas gmina już w lutym otrzymała informację o wsparciu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Było więcej czasu na realizacje zadania.

Jak informuje urząd, szerokość kładki, jej parametry muszą być zachowane w stanie obecnym. Przeprawa ma 96 metrów i jest o około 30 metrów dłuższa niż kładka w centrum Skoczowa. Wynika to z innego kąta nachylenia brzegów. Taki generalny remont jest najlepszym rozwiązaniem, budowa nowego obiektu wiązałoby się z ryzykiem nieuzyskania zgody od Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej na podporę w rzece. A to znacznie podnosiłoby koszty budowy. Dlatego wybraliśmy formę remontu, istniejące podpory zostaną, jedna na pewno w rzece, dwie przy wałach. - wyjaśnia burmistrz. Ostatecznie jednak jaka technologia zostanie wykorzystana przy remoncie kładki, zależeć będzie od projektantów.


Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-05-21 22:22:47
Darek Plinta: Czy podczas remontu zostaną usunięte bariery architektoniczne w postaci widocznych na zdjęciach schodów utrudniających (uniemożliwiających) poruszanie się osób z niepełnosprawnością oraz mam z dziećmi w wózkach?
2016-05-21 23:04:22
Przepierón: Brawo, żeby tylko ta kładka nie wyglądała po roku tak jak ta w Nierodzimiu czy Skoczowie , jak kto woli , za 1,2 mln zł można oczekiwań więcej niż tylko położenie farby na rdzę. Z kładki która została przed rokiem niby wyremontowana odpada niebieska farba i przedzierają się pęcherze rdzy.W przyszłym roku znów ta kładka będzie wyglądała jak przed rokiem.
2016-05-22 10:38:48
marjol: Nareszcie brawo panie Mirosławie wreszcie ktoś coś robi , tylko żeby ten matoł z RZGW znowu nie wymyślał i zezwoleń jakiś dziwnych nie chciał na wejście do Wisły. A Sołtys jak się będzie chwalił na zebraniu jak on to nie załatwił nową kładkę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: