Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Obywatele Emiratów pokochają SCI?

W Zakopanem turyści z ZEA nikogo nie dziwią. Górale przywykli tam do wystanego życia szejków i ich rodzin. Teraz turystów z Arabii Saudyjskiej chcą także w naszym regionie. Po sukcesie koronek koniakowskich na EXPO w Dubaju do Centrum Koronki Koniakowskiej przybyli tour operatorzy z Arabii Saudyjskiej. I już wiadomo kiedy pierwsi goście z tej części świata odwiedzą nasz region.

Tour operatorzy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich odwiedzili Centrum Koronki Koniakowskiej , by upewnić się czy Śląsk Cieszyński to dobry kierunek na wypoczynek.

- Panowie zachwyceni, nie tylko heklowaniem, które prezentowała Sabina Ligocka, naszą ekspozycją i dobrą energią, ale i niecodziennym żartem. A humor nam zawsze dopisuje, szczególnie podczas prezentacji męskich stringów z Koronki Koniakowskiej - mówi z uśmiechem Lucyna Ligocka-Kohut, szefowa Centrum Koronki Koniakowskiej.

W Centrum Koronki na gości z dalekich Emiratów Arabskich czekało jeszcze, coś zaskakującego. - Niespodzianką była gdy zaprezentowałam tradycyjne nakrycie głowy mężczyzn z krajów arabskich, które kupiłam będąc na Poland at EXPO w Dubaju. Nie byłoby w tym nic dla nich dziwnego, bo przecież kefija (biała chusta na głowę) agal (czarna opaska) to dla nich codzienność. Natomiast przygotowałam specjalnie muzułmańską czapkę z naszej koronki, którą uheklowała Pani Sabina i to był dla nich prawdziwy hit. Koronki podziwiali, ale serami Centrum Pasterskie w Koniakowie nie mogli się najeść. Owce mają również, ser z mleka owczego robią, ale nie wędzą i takich profesjonalnych smaków jak tutaj nie mają - zdradza Lucyna Ligocka-Kohut.

Odwiedzinom tour operatorów w naszym regionie patronowała Śląska Organizacja Turystyczna. Jak udało nam się dowiedzieć, pierwsi turyści z ZEA zawitają do naszego regionu jeszcze w sierpniu.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-07-08 09:18:50
bartex: Nie od dziś wiadomo, ze Arabowie przejawiają fascynację i zainteresowanie tematem koronki. Widać to nawet na zdjęciach. Cieszy fakt, że dogłębnie chcą zapoznać się z tajemnicami naszego regionu. Polska stoi otworem na takich ludzi - ciekawych świata, poszukujących nowych doświadczeń.
2024-07-08 15:03:51
RysiekK22: Osobnicy dla których tylko srebrnik się liczy zpewne cieszą się bezrozumnie. Ludzie Rozumni wiedzą że każdy najazd antychrystów, nawet pozornie niewinny jak turystyczny, wielkim ryzykiem jest. aha : jeżeli na naszych terenach znajdą się jacyś zdegeneraci którzy , tak jak zakopiańczycy, im zaserwują przybyszom mięsko "halal" ( i co gorsza sami go zrobią ) będzie to dla naszego lokalnego kraiku wielką hańbą !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: